HONGKONG: Studenci w parach pozują na zdjęciach by wspierać równość małżeńską

Osiem par homoseksualnych i heteroseksualnych z uczelni w Hongkongu zdecydowało się za wziąć udział w sesji zdjęciowej, która będzie służyła do wspierania małżeństw jednopłciowych.

Portal gejowski GayStarNews piszę, że geje są często „ukryci” w Hongkongu i nie mogą przeżywać tych pięknych chwil w tych samych miejscach co pary heteroseksualne. Większość gejów żyje w strachu i stara się, aby ich homoseksualna orientacja nigdy nie ujrzała światła dziennego.

To właśnie dla tego Usupportlove stworzył program, którym objął uniwersytet i zaprosił osiem par hetero i homoseksualnych do zrobienia sobie zdjęć w różnych, czasem dość nietypowych momentach i miejscach.

Dyskryminacja mniejszości seksualnych w tym kraju jest wciąż bardzo powszechna. Usupportlove mówi, że wizja małżeństw homoseksualnych w Hongkongu jest oddalona o co najmniej jeden rok.

– Zrobiłem coś wielkiego dzisiaj. Rzeczywiście miałem sesję zdjęciową z moim facetem i następnie zdjęcia z niej zostały opublikowane w Internecie. To powinno być naprawdę nic nadzwyczajnego, prawda? Lecz nie jest. Czy to coś złego aby trzymać kochana za rękę publicznie? – mówił Jason z Baptist University, który jest studentem drugiego roku. Jego zdjęcia widzicie poniżej.

Hong Kong homoseksualizm 4 Hong Kong homoseksualizm 2 Hong Kong homoseksualizm 3 Hong Kong homoseksualizm 1

Toby z Politechniki w Hongkongu powiedział, że miłość jest to oddanie, tolerowanie i wzajemny szacunek. – Często dzielę się ciekawostkami z mojego związku podczas rozmowy z moimi znajomymi. Odkryłem, że pary homoseksualne często mają podobne doświadczenia do tych moich – mówił chłopak.

Możesz spotkać się z kimś, zacząć chodzić na randki, szalenie się zakochać, kłócić się, zerwać, a następnie wrócić z powrotem do siebie. Jest tylko jedna różnica, którą geje muszą zachować dla siebie. Muszą nauczyć się ukrywać swoje romanse przed innymi. Nawet rodziną, czy najbliższym gronem przyjaciół.

Uniwersytet w Hongkongu

Uniwersytet w Hongkongu 5

Uniwersytet w Hongkongu 6