II Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy!

II Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy (fot. www.życiebydgoszczy.pl)
II Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy (fot. www.życiebydgoszczy.pl)

W tegoroczny Dniu Matki przez Bydgoszcz przeszedł II Marsz dla Życia i Rodziny. Wśród zgromadzonych: banner Młodzieży Wszechpolskiej, flaga ONR, płachta z napisem „zakaz pedałowania” NOP, transparent „Narodowej Bydgoszczy” oraz tablice z napisami „nie dla gender”.

Wydarzenie patronował wojewoda Ewa Mes (PSL), marszałek województwa Piotr Całbecki (PO) oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski (PO).

Jak podał portal bydgoszcz24.pl, na Starym Rynku uczestnicy podpisywali się pod projektem ustawy zmieniającej ustawę antyaborcyjną tak, aby chroniła ona również przed aborcją dzieci chore, a także pod adresem do minister edukacji narodowej w sprawie grożącej zmiany treści podręczników i propagowania w nich problematyki dotyczącej LGBTQ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych i queer).

II Marsz dla Życia i Rodziny - Bydgoszcz (fot. Jarosław Pruss, Gazeta Pomorska)
II Marsz dla Życia i Rodziny – Bydgoszcz (fot. Jarosław Pruss, Gazeta Pomorska)

Wspomnianym transparentom, hasłom i zbieraniu podpisów nie należy się jednak dziwić, skoro wśród siedmiu „partnerów” marszu wymienionych na jego stronie internetowejznalazła się Młodzież Wszechpolska (patrz zrzut ekranu obok). Uwagę SPR zwróciło co innego: to, że nad taką imprezą patronat objęły trzy osoby sprawujące ważne funkcje publiczne, do tego należące do partii, które deklarują otwartość i tolerancję – PO i PSL.