II Queerowy Festiwal Q Alternatywie 3-6.10.2013

QueerQueer nie jest próbą dostosowania się do zastanej rzeczywistości. Nie jest zgodą na system norm i wykluczeń, który powoduje oparte na władzy podziały na homo- i heteroseksualizm, kobiety i mężczyzn oraz wszelkie krzyżowe dyskryminacje. Nie jest skomleniem o akceptację, o przyznanie podstawowych praw. Nie jest ciągłym udowadnianiem, że jesteśmy normalni, zwyczajni, tacy sami jak inni, stworzeni na wzór wykreowanych oczekiwań władzy. Nie jest rozdzieleniem uważanych za prywatne tożsamości płciowych i seksualnych od problemów społecznych. Nie jest prośbą o uznanie, że każda osoba nieheteronormatywna ma prawo do godnego życia, nie jest prośbą o zaakceptowanie naszego istnienia. 

Mamy gdzieś, co myśli o nas większość społeczeństwa. Nie zamierzamy robić nic, by się przypodobać ani ugrzecznić. Nie będziemy się tłumaczyć z tego, jak wyglądamy, co mamy w spodniach czy pod spódnicami ani z kim i co robimy w łóżku. Żyjemy w społeczeństwie, jesteśmy jego częścią i to społeczeństwo musi się z tym pogodzić. Nie będziemy siedzieć cicho i nikt nas nie zmusi do godzenia się na życie w warunkach, które nam nie odpowiadają.

Queer nie wyklucza. Nie interesuje się kolorem skóry, narodowością, wielkością portfela, jakąkolwiek tożsamością bądź jej brakiem. Nie zwraca uwagi na wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania. Queer rozpościera parasol, pod który może wejść każda osoba.

Drugi queerowy wrocławski festiwal Q Alternatywie będzie świetną okazją do refleksji i zabawy, do spotkania się i promowania kultury queer.

Zamierzamy podzielić się dobrą sztuką (film, fotografia, happenning), tańczyć na koncertach i utrzymanej w fetyszowskich klimatach imprezie, podyskutować o nienormatywnej literaturze, seksualności i oddolnym organizowaniu się oraz wziąć udział w Marszu Równości.

Bądźcie z nami!

PROGRAM FESTIWALU

3 października 2013 (czwaretk)
godz: 19:00
POKAZ FILMU „Kabaret”, miejsce: klub Coffe Planet , Rynek 7

4 października 2013 ( piątek)
godz: 18:00
OTWARCIE FESTIWALU ORAZ WERNISAŻE WYSTAW FOTOGRAFICZNYCH MARTY KOCHANEK „We Love Me make We Exist” ORAZ BARBARY GIBSON „Projekt Inner Pageant” – spotkanie z autorkami, miejsce: Mieszkanie Gepperta ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2.

godz: 21:00
FETYSZ PARTY „Noc będzie drapieżna jak czarny aksamit”, impreza taneczna, o miejsce pytaj podczas festiwalu

5 października 2013 (sobota)
godz: 14:00
WROCŁAWSKI MARSZ RÓWNOŚCI 2013 , miejsce rozpoczęcia: Renoma, pomnik Chrobrego

godz: 17:15
DYSKUSJA „Przewodniczka po oddolnym organizowaniu się”, koordynacja: Feministyczna Akcja Krytyczna (FAK), o miejsce pytaj na festiwalu

godz. 21:00
KONCERTY: Slutocasters (Katowice), Hyenaz (Berlin), Mega Omega Mega (Londyn/Paryż). miejsce: klub Pod Pałacykiem, ul. Kościuszki 34

6 października ( niedziela )
godz: 12:00
QUEEROWE WEGAŃSKIE ŚNIADANIE FESTIWALOWE, miejsce: klub Włodkowica 21, ul.Włodkowica 21

godz: 14:00
WARSZTAT „Amrita Sunrise dla (niemal) każdej_go! Przewodniczka po obszarze G w stronę kobiecej ejakulacji”, prowadzi Agnieszka Weseli / Furia, miejsce: klub Włodkowica 21, ul. Włodkowica 21

godz: 17:00
DYSKUSJA „Czytanie jest seksi. Nienormatywne praktyki literatury”, goście: Marta Konarzewska, Błażej Warkocki, Tomek Kaliściak, miejsce: klub Włodkowica 21, ul. Włodkowica 21

godz: 19:30
POKAZ FILMU „Enough Man”, miejsce: klub Włodkowica 21, ul. Włodkowica 21