IKEA została zmuszona do usunięcia artykułu o dwóch lesbijkach z magazynu w Rosji

Sklep IKEA / fot. Senil anka/commons/GNU/creativeProducent mebli IKEA musiał usunąć artykuł, w którym autor pisał o dwóch lesbijkach w magazynie life-stylowym. Pismo miało trafić do klientów tej firmy, jednakże tak się nie stało z uwagi na surowe przepisy obowiązujące w Rosji, które zakazują „promocji nietradycyjnych stosunków seksualnych” – zaznaczyła rzeczniczka IKEI.

IKEA do wszystkich swoich klientów na świecie wysyła magazyn „IKEA FAMILY”. W tym wydaniu zamieściła artykuł o dwóch rosyjskich projektantkach, które mieszkają na co dzień w Chinach. Artykuł ten nie pojawi się w rosyjskiej wersji magazynu.

– Jednym z warunków, które IKEA musi spełniać działając na obcym rynku, jest konieczność przestrzegania prawa danego państwa. W związku z tym usunięto tekst, który mógł być zinterpretowany jako promocja homoseksualizmu. – mówi rzeczniczka Ylwa Magnusson.

Dodała również, że Rosja należy do 5 państw, w których IKEA sprzedaje najwięcej swoich produktów. Jest to aż 6 proc. całkowitej sprzedaży. W Rosji na dzień dzisiejszy jest 14 salonów sprzedaży, w których pracuje 11 tysięcy pracowników.

Według zachodnich mediów jest to doskonały przykład tego, do czego muszą się posuwać międzynarodowe korporacje, które chcą zbudować swój dobry wizerunek na innych rynkach. – czytam na pch24.pl

To nie jest pierwszy taki przypadek. W zeszłym roku firma została zmuszona do usunięcia ze strony internetowej zdjęcia czterech młodych ludzi w kominiarkach. Mogło one być odczytane jako gest poparcia dla uwięzionych członkiń rosyjskiej grupy punkowej Pussy Riot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *