Ireen Wust jest bohaterką społeczności LGBT. Biseksualistka zdobyła złoto w Soczi!

Ireen Wust Fot. Matt Dunham APPortal Sport.pl donosi, że holenderka Ireen Wust zdobyła złoty medal igrzysk w Soczi. Wygrała rywalizację panczenistek na 3000 metrów. Ireen należy do osób, które otwarcie przyznają się do swojego biseksualizmu i homoseksualizmu.

Jeszcze przed igrzyskami prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin bez zastanowienia podpisał ustawę, która uderza głównie w środowisko LGBT i zakazuje propagowania „równorzędności nietradycyjnych związków”.

W 2009 roku Wust przyznała się do swojego biseksualizmu. Jej partnerką była wtedy inna panczenistka Sanne van Kerkhof. Miłość jednak nie przetrwała próby czasu – związek się rozpadł i obecnie Ireen żyję z mężczyzną.

„Jej sukces w Soczi jest dużą sprawą dla całego środowiska LGBT. Przed igrzyskami prezydent Rosji Władimir Putin podpisał krytykowaną przez obrońców praw człowieka ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich. Ustawa przewiduje kary finansowe, także dla cudzoziemców, którym „udowodniono narzucanie dzieciom rosyjskim nietradycyjnych wartości rodzinnych”. Grozi za to kara grzywny, maksymalnie do 100 tys. rubli, oraz areszt administracyjny na 15 dni.” – czytam w serwisie sport.pl.