Jamajska policja nie uważa, żeby osoby LGBT były częściej prześladowane niż „zwykli obywatele”

jamaica-blue-mountainsWedług policji na Jamajce, pomimo wzrostu liczby homofobicznych ataków w ostatnim czasie członkowie społeczności LGBT wcale nie są częściej prześladowani niż jakakolwiek inna grupa w kraju.

Policja komentuje zebrane swoje dane, które mówią, że kilka ataków faktycznie miało miejsce, jednak ofiarami byli członkowie wszystkich grup społecznych. Nie ma dowodów na to, że grupa LGBT jest prześladowana bardziej od innych.

„(…) znałem osoby, które zdecydowały się na ten sposób życia ale praktykowały swoje wybory z rozsądkiem i jako rezultat nie rozstały poddane żadnemu tabu przez obywateli Jamajki”- mówi Devon Watkins, zastępca komendanta policji.

W lipcu 16 letni chłopak Dwayne Jones został zadźgany oraz postrzelony podczas przyjęcia na terenie parafii Świętego Jakuba. Aż dziewięć homofobicznych lub transfobicznych ataków miało miejsce na Jamajce w ciągu ostatniego roku.

S. Chelvan, adwokat opowiadał podczas wywiadu z PinkNews.co.uk, że osoby uciekające przed homofobicznym prześladowaniem mają problem z otrzymaniem azylu w Wielkiej Brytanii. Opowiada również o heteroseksualnej kobiecie, która odrzuca swoich zalotników i również z tego powodu jest gnębiona i prześladowana. Adwokat wierzy, że należy uświadomić społeczeństwo co to znaczy bać się prześladowania ze względu na swoją orientację seksualną lub tożsamość płciową.