Jan Paweł II, który nazwał homoseksualne śluby złem będzie świętym…

Jan Pawel IIPapież Jan Paweł II, który nazwał walkę o prawa osób homoseksualnych w tym legalizację małżeństw jednopłciowych „nową ideologią zła” zostanie kanonizowany 27 kwietnia 2014 roku – zapowiedział papież Franciszek.

W swojej książce z 2005 roku „Pamięć i Tożsamość” papież Jan Paweł II negatywnie wypowiedział się na temat osób walczących o równość małżeńską pisząc:

„Można, a nawet trzeba się zapytać, czy tu [w przypadku próby uznania związków homoseksualnych jako formy rodziny] nie działa również jakaś inna jeszcze „ideologia zła”, w pewnym sensie głębsza i ukryta, usiłująca wykorzystać nawet prawa człowieka przeciwko człowiekowi oraz przeciwko rodzinie.”

Jan Paweł II kanonizowanym miał być już od momentu śmierci. Zaledwie po 6 latach po śmierci został beatyfikowany przez swego następce Benedykta XVI, który opuścił stanowisko rok temu.

Jeżeli chodzi o papieża Franciszka, ten wydaje się być znacznie przyjaźniej nastawiony do środowiska LGBT. W jego wypowiedziach jest o wiele mniej negatywnych wypowiedzi na temat osób homoseksualnych niż u jego poprzedników. We wrześniu papież powiedział, że Kościół Katolicki ma obsesję na punkcie rozmawiania o aborcji, małżeństwach jednopłciowych i antykoncepcji i on sam stara się unikać takich tematów. Papież Franciszek zabłysnął wypowiedzeniem w którym powiedział, że osoby homoseksualne nie powinny być osądzane ani marginalizowane a raczej zintegrowane ze społeczeństwem.