Jan Tomaszewski nie zaakceptuję gejów w szatni piłkarskiej

Thomas Hitzlsperger (Fot. EPA/Roger parker)Ostatnio pisaliśmy o Thomasie Hitzlsperger’ze, który cztery miesiące po przejściu na emeryturę dokonał publicznego coming outu. Thomas był piłkarzem, który miał aż 52 występów w reprezentacji Niemiec. Zdobył brąz mundialu, srebro mistrzostw Europy. Za to w Polsce homofobiczna sielanka z dyskryminacją na czele trwa.

Wielokrotny reprezentant Polski Jan Tomaszewski przyznał, że nie wyobraża sobie homoseksualisty w drużynie piłkarskiej. – Ja nie jestem jakimś rasistą. Ja nie jestem anty-homo, jak to się mówi. Nie mam żadnej homofobii. Ja po prostu to toleruję, ale nigdy tego nie zaakceptuję – mówi poseł związany z PiS.

Tomaszewski tłumaczy, że atmosfery w drużynie nie kształtuje się wyłącznie na boisku, ale również w szatni i poza nią. Dodaję, że w relacjach między piłkarzami dość często dochodzi do rozmów o pięknych kobietach. Nie wyobraża sobie on, by w takiej grupie mężczyzn mógł się odnaleźć gej. – Jeśli w tej grupie jest jakiś gej, którego to nie interesuje no to jak z nim rozmawiać? – pytał były piłkarz kadry narodowej.

Wypowiedź Tomaszewskiego ma związek z dość szokującym wyznaniem byłego reprezentanta Niemiec – Thomasa Hitzlspergera, który jako pierwszy znany niemiecki piłkarz ogłosił, że jest gejem.

Czytaj więcej: Piłkarski coming out: Cztery miesiące po przejściu na emeryturę wyoutował się Thomas Hitzlsperger

– Gdy zaczynałem karierę piłkarską byłem w związku z kobietą. Byliśmy parą przez 8 lat. Po zerwaniu skoncentrowałem się na grze w piłkę, a dopiero w ostatnich latach zdałem sobie sprawę, że chcę żyć z mężczyzną. Do niedawna nie miałem potrzeby mówić o tym otwarcie – mówił Thomas.

– Mam nadzieję, że to co zrobiłem, doda odwagi tym, którym jej brakuje. Mogą teraz uświadomić sobie, że gra na najwyższym poziomie i homoseksualizm nie stoją w sprzeczności – dodaję.