Jared Leto zdobył Oscara za rolę transseksualnej Rayon w „Dallas Buyers Club”

Jared Leto otrzymał Oscara za Dallas Buyers ClubJared Leto w roli transseksualnej Rayon w filmie „Dallas Buyers Club” otrzymał Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego.

Podczas odbierania nagrody aktor wyraził swoje poparcie dla Ukrainy – Wszyscy marzyciele na świecie – również ci w Wenezueli i na Ukrainie – myślimy dziś o Was! (…) Tę nagrodę dedykuję 36 milionom ludzi, którzy zmarli na AIDS. A także wszystkim tym z Was, którzy kiedykolwiek czuli się dyskryminowani ze względu na to, kim jesteście, kogo kochacie. Dziś stoję tu przed całym światem dla Was – mówił Leto.

Film „Dallas Buyers Club” (Witaj w klubie) zaciera granicę między fikcją a rzeczywistością. Jest to prawdziwa historia elektryka z Teksasu Rona Woodroofa (Matthew McConaughey), u którego zdiagnozowano AIDS. Kiedy zaczął szukać alternatywnego leczenia, postanowił szmuglować zakazane leki w USA. Szybko zdobył swojego sojusznika, z którym założył tytułowy klub Dallas Buyers Club. Do klubu mogli dołączyć chorzy na AIDS i otrzymać nowatorską formę kuracji ale tylko i wyłącznie za określoną sumę pieniędzy.

Film jest naprawdę dobry i polecamy go obejrzeć każdemu. W Polskich kinach dostępny będzie od połowy marca, lecz już w tym momencie można go znaleźć w Internecie.