„Jeśli Kościół katolicki nie znajdzie nowej równowagi, jeśli chodzi o poglądy w kwestii gejów i lesbijek, aborcji czy antykoncepcji, to jego moralne fundamenty rozpadną się jak domek z kart”

Papież Franciszek
Papież Franciszek

Papież Franciszek w udzielonym wywiadzie dla La Civilta Cattolica powiedział, że, nie ważne czy jest się gejem czy lesbijką. Kościół powinien być dla wszystkich i nikt nie powinien być dyskryminowany i odrzucony. Zobaczcie jak tłumaczy się papież, z oskarżeń o prowokacyjne aprobowanie homoseksualizmu.

„Jeśli Kościół katolicki nie znajdzie nowej równowagi, jeśli chodzi o poglądy w kwestii gejów i lesbijek, aborcji czy antykoncepcji, to jego moralne fundamenty rozpadną się jak domek z kart. Nie możemy naciskać tylko na te sprawy, tymczasem niektórzy członkowie Kościoła mają na ich punkcie wręcz obsesję. (…) Ktoś zapytał mnie, prowokacyjnie, czy aprobuję homoseksualizm. Odpowiedziałem pytaniem: gdy Bóg patrzy na geja czy lesbijkę, to czy wspiera jego/jej istnienie z miłością, czy też z miejsca odrzuca lub potępia tą osobę?
Kościół, o jakim powinniśmy myśleć, to Kościół dla wszystkich, a nie jakaś kapliczka dla wyselekcjonowanej grupy” – powiedział dziś papież Franciszek w wywiadzie dla „La Civilta Cattolica”