Jesteś rodzicem geja lub lesbijki? W Łodzi odbędzie się spotkania dla nienormatywnych rodzin.

Logo Fabryka RównościWiemy, jakim wyzwaniem jest dla większości rodziców homoseksualność ich córki czy syna. Wiemy, jak długa i trudna bywa droga od odkrycia „tajemnicy” dziecka, do zaakceptowania takiego stanu rzeczy i powrotu wspólnych relacji na dawne tory.

Wielu rodziców dowiadując się orientacji seksualnej dziecka czuje złość, czasem przeogromny smutek i niechęć. Bywa, że nie przyjmują sprawy do wiadomości. Niekiedy próbują dzieciom wszystko wytłumaczyć, zaprowadzić do specjalisty w nadziei, że wszystko przejdzie i wróci do „normy”. Nie wiedzą, co robić dalej, jak ma teraz wyglądać ich życie. Taki stan trwa czasem całe lata…

Przede wszystkim rozumiemy, że rodzice czują się w tych chwilach osamotnieni. Że wstydzą się rozmowy na ten temat nawet z najbliższymi przyjaciółmi. Nie mają przed kim odkryć swoich prawdziwych uczuć, i wreszcie – nie mają z kim wymienić doświadczeń.

Fabryka Równości chce pomóc takim rodzicom, zapraszając na spotkania grupy wsparcia dla rodziców gejów, lesbijek, osób biseksualnych czy transpłciowych. Dbamy o to, by odwiedzające nas osoby otrzymały tak bardzo potrzebne im wsparcie i odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania.

Spotkania grupy wsparcia dla rodziców odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w klubokawiarni Granda – ul. Rewolucji 48, od godz. 18:00. Najbliższe spotkanie 7. stycznia 2014 roku.

Spotkania w dyskretnej, intymnej atmosferze prowadzą dwie matki osób nieheteroseksualnych i absolwentki Akademii Zaangażowanego Rodzica KPH – pani Anna i pani Maria.

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji – zapraszamy do kontaktu poprzez email (rodzice@poczta.fabrykarownosci.com)!