Jezuita John Whitney SJ popiera małżeństwa homoseksualne.

John Whitney stara się przekonać, że katolicy powinni popierać małżeństwa jednopłciowe (Fot. Facebook)Ogromna ilość zmian w Kościele zaszła dzięki jezuitom. Z tego co się zapowiada, wpływowy zakon kolejny raz może szykować sporą kościelną rewolucję. John Whitney SJ z Seattle University wielokrotnie wypowiadał się za ideą zalegalizowania małżeństw homoseksualnych. Według niego dotychczasowa nauka Kościoła w kwestii związków homoseksualnych przypomina surowe starotestamentowe nakazy żywieniowe, które dawno uznano za kuriozalne i przestarzałe – czytam w natemat.pl

John Whitney z Seattle od dawna jest przyjacielem osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans). Często bierze udział w lokalnych paradach równości i zachęca do szerzenia tolerancji wobec mniejszości seksualnych także swoich parafian.

W ostatnim czasie stał się najważniejszym patronem inicjatywy uczniów Eastside Catholic High School, z której władze usunęły zastępce dyrektora Marka Zmudę, który ujawnił, że jest homoseksualny i ma partnera.

W szkole uczniowie zorganizowali strajk, którzy stanęli za dyrektorem i okupują budynek szkoły i teren wokół niej.

– Małżeństwa jednopłciowe są niezgodne z nauką Kościoła katolickiego. Jeśli mamy nauczać o katolickiej wierze, musimy respektować naukę Kościoła – mówił prawnik szkoły.

– Jesteśmy oburzeni, że wspaniały człowiek, trener, nauczyciel i dyrektor został zwolniony tylko dlatego, ze zakochał się w „niewłaściwej osobie”. Jednoczymy się w sprzeciwie przeciwko katolickiemu podejściu do małżeństw jednopłciowych. Czas zmienić postawę i zdobyć się na refleksję, jak postąpiłby Jezus, który mówił o miłości do każdej istoty. Zjednoczeni, domagamy się zmiany polityki Kościoła katolickiego tak, by stał on bezwarunkowo za miłością – piszą uczniowie w swojej petycji.

Czytaj więcej: Dyrektor musiał zrezygnować ze stanowiska po tym jak zawarł jednopłciowy związek małżeński.

John Whitney stara się przekonać uczniów, że nie tylko mają jego poparcie, ale również innego, bardzo wpływowego jezuity. Według Johna protest w sprawie usunięcia dyrektora Zmudy z pewnością poparłby również papież Franciszek.