Josh Hutcherson z Igrzysk Śmierci dla gejowskiego magazynu OUT!

Josh Hutcherson
Josh Hutcherson

„Sam siebie uznałbym za raczej hetero” – mówi aktor Josh Hutcherson („Igrzyska śmierci”, „Wszystko w porządku”) w wywiadzie dla gejowskiego magazynu „Out”. „Może teraz mógłbym powiedzieć, że jestem 100% hetero. Ale kto wie? Cholera, może za rok poznam faceta i nagle będzie: whoaa! Jak on mi się podoba! Ciągle spotykam facetów, o których myślę „do diabła, ale przystojniak!” chociaż jeszcze nie miałem myśli „Och, tego gościa chciałbym pocałować”. Kocham kobiety – ale definiowanie się jako 100% hetero uznałbym za krótkowzroczne i ograniczone”.

Josh kontynuuje: „Mam nadzieję, że w następnym pokoleniu orientacja będzie już sprawą obojętną. Marzę o tym, że moje dziecko przyjdzie któregoś dnia ze szkoły i powie: „Tato, podoba mi się jedna dziewczyna i jeden chłopak” a ja na to odpowiem: „No, dobrze, a z którą z tych osób jest ci lepiej? Oboje są dobrymi ludźmi, mają poczucie humoru? itd.”

Aktor opowiada również o swoich wujkach gejach – Stevie i Jamiem. „Nie poznałem ich. Steve zmarł na AIDS dzień przed tym, jak moja mama powiedziała swemu bratu – Jamiemu – że jest w ciąży ze mną. Nie wiem, jaką byli parą – ale z tego co słyszałem – a krążą o nich opowieści rodzinne – to byli niesamowici. Strasznie żałuję, że nie dane było mi ich poznać.

Hutcherson jest współzałożycielem organizacji Straight But Not Narrow (co dosłownie znaczy „Prosty (hetero), ale nie płytki”) skupiającej osoby hetero popierające równość małżeńską.

Przy okazji: pojutrze są urodziny Josha – skończy 21 lat. A więc nieco wczesne: Happy Birthday!