Już dzisiaj pokaz francuskiego filmu „Szczególny rodzaj przyjaźni” w Klubie Filmowym LGBT

Les amities particulieresKlub Filmowy LGBT w warszawskiej Krytyce Politycznej zaprasza na pokaz praktycznie mało znanego w Polsce, francuskiego filmu pt. Szczególny rodzaj przyjaźni (wł. Les amities particulieres) z 1964 roku.

Kilka słów o filmie

Akcja rozgrywa się w męskiej szkole z internatem prowadzonej przez jezuitów. Często zdarzają się tu czułe związki między chłopcami, co nie podoba się duchownym, choć i oni nie są wolni od homoerotycznych pragnień. Główny bohater filmu, piętnastoletni Georges (Francis Lacombrade) zwraca uwagę na młodszego od siebie kolegę, pięknego jak anioł, Alexandre’a (Didier Haudepin). Romantyczna relacja między nastolatkami napotka jednak na opór kościelnej instytucji.
„Szczególny rodzaj przyjaźni” powstał według powieści Rogera Peyreffitte’a. Film wyreżyserował Jean Delannoy, laureat pierwszego festiwalu w Cannes za „Symfonię pastoralną” zrealizowaną na podstawie książki Andre Gide’a.

Seans odbędzie się już dzisiaj (20 stycznia, godz. 19:00) w warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej (ul. Foksal 16, II piętro). Wstęp oczywiście wolny. Po filmie odbędzie się dyskusja, do której zapraszają Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji :)