Już dzisiaj wykład Jacka Kochanowskiego w klubokawiarni Granda w Łodzi!

Okładka wykład Jacka Kochanowskiego22 października (dzisiaj) o godzinie 18:00 w klubokawiarni Granda na ulicy Rewolucji 1905r 48 odbędzie się wykład Jacka Kochanowskiego.

W ubiegłym roku występ J. Kochanowskiego wzbudził duże zainteresowanie. Tym razem dr. Kochanowski przedstawi swoją najnowszą książkę „Socjologia seksualności. Marginesy”.

Gość opowie o tym, dlaczego margines jest podstawową przestrzenią seksualnego oporu. Na wykładzie zostaną poruszone problemy społecznej normatywizacji, presji i regulowania oraz wytwarzania ciała i seksualności. Norma uzyskuje prawdziwe znaczenie tylko w konfrontacji z odmiennością, a eksces erotyczny może być ważnym narzędziem walki o odzyskanie ciała.

O cyklu: Trochę prawa i polityki, etyki, trochę (pop)kultury i historii – tej jesieni zapraszamy Was na cykl wykładów, który poznaliście/łyście już w zeszłym roku pod hasłem Uniwersytet Queer. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zaspokoją Wasz głód wiedzy i ciekawość, sprowokują do przemyśleń i dyskusji. Zobaczycie drag queen od kuchni, skonfrontujecie się z historią seksualności, przekonacie się, jak się „robi queer” poza zachodnim obszarem kulturowym. Razem złamiemy kilka stereotypów i wyjdziemy poza ciasne ramy płci. A to wszystko przy udziale naszych Gości.
Czasami będzie kontrowersyjnie – pozwólmy sobie na burzę mózgów!
Zapraszamy jesienią do Fabryki!

Organizatorem wykładu jest Fabryka Równości.

tel. 517 170 035
email: poczta@rownasie.pl
Start: 22 październik 2013r. 18:00 w Klubokawiarnia Granda (ul. Rewolucji 1905r 58, Łódź)