Już wkrótce trzecie Expo Turismo Gay!

IMG-20120928-0041027-28 września w Bergamo we Włoszech odbędą się trzecie Expo Turismo Gay. Są to warsztaty dla biur podróży z sektora LGBT. Aż 3,2 miliarda euro, czyli 7 procent całego rynku włoskiej turystyki stanowią podróże mniejszości seksualnych. Wydarzenie to zgromadziło 30 wystawców, ponad 25 międzynarodowych kupujących i 7000 włoskich biur podróży, które prezentują swoje produkty i usługi na rzecz społeczności LGBT.

20 czerwca tego roku w Rzymie odbyła się kolejna odsłona sezonu Gay Village, czyli imprezy organizowanej już od 11 lat z inicjatywy przewodniczącej Di’Gay Protect Immy Battaglia. Tegoroczna impreza oprócz programu kulturalnego zaprezentowała również ofertę turystyczną skierowaną dla lesbijek i gejów.

Przeprowadzone niedawno badania donoszą, że coraz większa liczba przedstawicieli LGBT we Włoszech wyrusza w podróże, i choć trwają one nieco krócej niż miało to miejsce w latach poprzednich przed kryzysem, to z kolei te podróże odbywają się częściej. Badani w ciągu 2012 roku odbyli przynajmniej jedną podróż więcej niż w 2011 roku. A aż dwie trzecie wybiera ciepłe kraje.

W tegoroczne wakacje panowie w większości zwiedzali miasta, zaś panie decydowały się na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jednak głównym założeniem wyjazdów, jak sami deklarują, jest pragnienie odpoczęcia od pracy i relaks. Potwierdzone zostały także badania  dowodzące, że wabikiem dla gejów są wysokie temperatury i oferta winno –gastronomiczna oraz przede wszystkim plaże. Sektor turystyki gejów w USA szacuje się na 55 mln dolarów, co dla porównania w świecie wynosi 165 mld dolarów wydanych w największym stopniu w sferze oferty luksusowej.

Obecnie już najbardziej znane linie wycieczkowców prezentują oferty dla lesbijek i gejów.

– Rodziny gejów szukają coraz częściej miejsc przyjaznych rodzinie, a nie gejom – informuje ambasador Iglta stowarzyszenia podróży dla gejów i lesbijek Alessio Vigili. Włochy zajmują czwarte miejsce pod względem liczby członków we wspomnianym stowarzyszeniu.

Tegoroczne wydarzenie mające nastąpić w dniach 27-28 września rozpocznie się w sobotę uroczystym otwarciem o godzinie 9.30 w ETG Arena. Uroczystość potrwa do 21.00. W niedzielę o 11.00 rozpocznie się konferencja homoseksualistów w sali konferencyjnej ETG. Impreza skierowana jest do podmiotów gospodarczych oraz mediów o turystyce i nie jest dostępna publicznie.

Źródło: www.rp.pl