Już wkrótce w Krakowie odbedzie się Queerowy Maj!

Queerowy maj w Krakowie
Queerowy maj w Krakowie

W Krakowie Queerowy Maj odbędzie sie w dniach 16-19 maja 2013. Organizatorzy i organizatorki krakowskiego festiwalu Queerowy Maj oraz Marszu Równości zachęcają do udziału w tworzeniu programu festiwalu. Uwaga! Należy się śpieszyć, bowiem termin składania zgłoszeń mija 6 marca.

Queerowy Maj proponuje w tym roku aż trzy tematy: rodziny z wyboru, genderqueer oraz ruchy queerowe w świecie. Jednakże podane ścieżki nie wyczerpują całego zakresu tematycznego festiwalu – można więc zgłaszać dodatkowe, także niezwiązane z nimi wydarzenia. Podczas festiwalu odbędzie się wiele atrakcji m.in. pojawi się Bagaż Podręczny ze swoim słuchowiskiem, a również pokaz filmu „I’m Gat and Muslim” oraz spotkania wokół tęczowych rodzin. Galeria Bunkier Sztuki zaoferuje nam wystawę „Złość. Własnym głosem o sobie”, która jest organizowana przez Miasto Ujawnione, które w dalszym ciągu zachęca do nadsyłania zdjęć, filmików, grafik, będących głosem „wkurzonych”.

„Poszukujemy wyrazów naszego wkurzenia w dowolnej formie. Pokażemy je podczas Queerowego Maja. Wystawie towarzyszyć będą spotkania na temat złości oraz aktywizmu społecznego, porozmawiamy m.in. o tym, jaką rolę odgrywają emocje w ruchach społecznych i jak odpowiadać na agresję kierowaną w stosunku do nas” – czytamy w opisie.

Strona na której znajdziecie więcej informacji: www.queerowymaj.org
O wystawie „Złość. Własnym głosem o sobie”: https://www.facebook.com/events/200093200133017/
Jak zgłosić wydarzenie? http://queerowymaj.wordpress.com/2013/01/09/zglos-wydarzenie-2013/

Już wkrótce napiszemy o kwietniowym beneficie marszowym!