Kalendarz z półnagimi „księżmi” Kościoła prawosławnego w kontrowersyjnych pozach.

Orthodoks Calendar Kalendarz z księżami prawosławnymi nagoW tym roku najnowszy kalendarz Orthodox-Calendar zawiera zdjęcia półnagich mężczyzn – „księży” Kościoła prawosławnego w kontrowersyjnych pozach. Zdjęcia jak i sam kalendarz jak można było się spodziewać wywołał falę oburzenia.

Biedroń w rozmowie z Onetem powiedział: „Ten kalendarz uderza w kościelną homofobię. Obnaża ją. To z pewnością się nie spodoba dewotom – powiedział poseł Twojego Ruchu.”

Twórcy kalendarza na rok 2014 chcieli zwrócić uwagę na stereotypy dotyczące homoseksualizmu. Dlatego też w roli księży wystąpili modele.

„Przecież księża, także innych wyznań, mają swoją orientację seksualną” – podkreślił Robert Biedroń.

W Kościołach wschodnich księża mogą posiadać żony, więc dla mężczyzn heteroseksualnych to nie jest problemem. Ale homoseksualni księża muszą się ukrywać. To obłudne i ten kalendarz obnaża tylko tę obłudę – mówił w rozmowie z Onetem Biedroń.

Poseł Twojego Ruchu dodał również, że kalendarz „uderza też w coś bardzo silnego – kościelną homofobię – Obnaża ją. To z pewnością nie spodoba się dewotom” – zaznaczył Biedroń.

„W Polsce dyskusję nad obłudą Kościoła już rozpoczęliśmy, więc taki kalendarz na pewno nie wywołałby jakiegoś wielkiego zdziwienia, ale nawet w naszym kraju nie brakuje pań i panów Dulskich, którzy pewne kwestie najchętniej schowaliby pod dywan” – powiedział na koniec rozmowy z Onetem Robert Biedroń.

Głównym celem, który chyba się udał było zwrócenie uwagi, że prawosławni księża to zwykli ludzie, którzy mogą mieć swoje pasje, preferencje czy pragnienia.

Kalendarz można kupić na stronie orthodox-calendar.com już za 17 euro.

Kalendarz Orthodoks-Calendar. Przystojni księża prawosławni nago 1 Kalendarz Orthodoks-Calendar. Przystojni księża prawosławni nago 2 Kalendarz Orthodoks-Calendar. Przystojni księża prawosławni nago 3 Kalendarz Orthodoks-Calendar. Przystojni księża prawosławni nago 4 Kalendarz Orthodoks-Calendar. Przystojni księża prawosławni nago 5 Kalendarz Orthodoks-Calendar. Przystojni księża prawosławni nago 7