Kanada: Zgłosił się na ochotnika. Kościół odrzucił go za bycie gejem.

Colin Briggs powiedział, że jest rozczarowany Kościołem, który go wyrzucił za bycie gejem.
Colin Briggs powiedział, że jest rozczarowany Kościołem, który go wyrzucił za bycie gejem.

Urzędnicy w kanadyjskim kościele zwolnili mężczyznę z wolontariatu bo okazał się być gejem.

Colin Briggs, 20 letni student na Saint Thomas University, zgłosił się na ochotnika na Crosspoint Wesletan Church w Fredericton w 2011 roku. W ostatnią środę powiedziano mu, że będzie musiał zaprzestać wolontariatu by uniknąć ewentualnego zamieszania.

„Poszedłem zarejestrować się ponownie w tym roku na ochotnika, lecz powiedziano mi, że nie mogą przedłużyć ze mną współpracy bo jestem gejem” – powiedział Colin. Dodał, że „Czuję teraz rozczarowanie i niechęć do kościoła.”

Pan Briggs otrzymał poparcie w gazecie uniwersyteckiej. Pastor kościoła powiedział, że decyzja o wydaleniu pana Briggsa była spowodowana tym, że rodzicom dzieci mogło się to nie podobać, że Colin jest gejem. Kościół chciał uniknąć niepotrzebnego zamieszania.

Pastor wciąż twierdzi, że „wszyscy ludzie są mile widziani w Crosspoint Church. Tak było zawsze”. Dodaję, że „nikt nie chce pisać o tym jak pomagamy głodnym dzieciom i dostarczamy jedzenie.”

Pan Brewer zakończył swoje oświadczenie słowami: Powiem tak: tolerancja musi być. Szanujemy prawa ludzi do podejmowania własnych osobistych wyborów w tych sprawach, ale prosimy o zachowanie takiego samego szacunku w stosunku do kościoła w podejmowaniu tych decyzji.”

Źródło: Pink News