INDIE: „Kiedy geje zamkną oczy podczas seksu, nie będzie przestępstwa”

Imran Khan w spocie przeciwko homofobii (Fot. YouTube)Imaran Khan, gwiazdor Bollywood broni osoby homoseksualne. Ludzie pytają aktora czemu tak broni gejów? Pytają czy jest jednym z nich? On odpowiada im w satyrystycznym filmie przeciw homofobii: – Odkąd wspieram ochronę zwierząt, jestem delfinem? A środowisko – drzewem? Ech, ludzie.

W Indiach Sąd najwyższy podtrzymał prawo z czasów kolonialnych, które mówi, że seks osób tej samej płci to „przestępstwo przeciwko naturze”, które karane jest nawet 10 latami więzienia. Sędziowie doszli do wniosku, że tylko głos parlamentu może coś zmienić. Wyrok z grudnia 2013 roku nie spodobał się obrońcom praw człowieka na całym świecie. Wiele gwiazd zabrało w tej sprawie głos. Byli to m.in. niemieccy aktorzy, którzy pozowali dla magazynu GQ całując się z innymi mężczyznami, chociaż sami nie są gejami – czytam w Gazecie Wyborczej.

Imran Khan postanowił umieścić w sieci swój artystyczny protest, który wrzucił jako film do serwisu YouTube. W satyrystycznym wideo: „Imran Khan kontra homofobia” aktor próbuje pokazać co oznacza bycie osobą tolerancyjną. Próbuję przekonać ludzi, że ignorancja jest wyborem.

Khan w dość zabawny sposób odpowiada na głupkowate pytania fikcyjnych internautów (tzw. hejt). Wiele anonimowych użytkowników pyta go dlaczego geje wybierają bycie gejami, oraz czy to prawda, że geje wymyślili AIDS. Imran z uśmiechem na twarzy i z pewnym dystansem odpowiada, że wystarczy wcisnąć przycisk, by homoseksualizm wyłączyć, oraz dodaję, że geje są uzbrojeni w bardzo niebezpieczne DNA z AIDS.

Film zdobył już dużą popularność. Obejrzało go już blisko 400 tysięcy Internautów z całego świata. Konto Khana na Facebooku zgromadziło już ponad dwa miliony fanów. Imran urodził się w 1983 (ma 31 lat) w Stanach Zjednoczonych, lecz jeszcze jako małe dziecko wrócił w rodzinne strony rodziców – do Bombaju.