Do kin wchodzi kolejny gejowski film „Pierwszy wschód słońca”

Okładka filmu Pierwszy wschód SłońcaJuż 18 kwietnia Tongariro wprowadza do kin film pt. „Pierwszy wschód słońca” w reżyserii C.M. Birkmeier’a. Jest to taki współczesny amerykański film o dwóch hipsterach, którzy się kochają, rozstają i tęsknią za sobą. Film objęliśmy patronatem medialnym.

Kilka słów o filmie

Kurt i Paul są razem od dwóch lat. Każdą wolną chwilę spędzają razem ciesząc się upalnym latem i eksplorując nocne życie Chicago. Kurt sprzedaje na imprezach trawkę i kiedy poznaje Kevina i zgadza się dostarczyć towar do jego mieszkania. Kiedy Kevin próbuje go uwieść, Kurt odmawia, ale nie może przestać myśleć o tym, co się stało.

Kiedy pod wpływem impulsu Kurt zrywa z Paulem, ten jest zdruzgotany. Kurt natomiast korzysta z odzyskanej wolności. Cały czas jednak myśli o tym, co łączyło go z Paulem.

Kurt i Paul spotykają się ponownie kilka miesięcy później. Obaj wspominają swój pierwszy pocałunek. Było to nad ranem, po jakiejś imprezie, na brzegu jeziora przy wschodzie słońca. Dla Paula był to pierwszy wschód słońca, jaki zobaczył.

Kilka slów od dystrybutora

Są takie wspomnienia, na myśl o których serce zaczyna szy bciej bić. O tym właśnie jest „Pierwszy wschód słońca”, o takim stanie, w którym się kocha i m a się wrażenie, że jest się królem życia. To film o uczuciu, którego nie można zapomnieć.

Pierwszy wschód słońca” to także film o poszukiwaniu bliskości w wielkim mieście, gdzie czasami łatwiej jest o zabawę, narkotyki czy seks, niż o czułość, przyjaźń i zaufanie. W końcu „Pierwszy wschód słońca” to film, który próbu je oddać ducha współczesnych młodych ludziach. Dzięki szczerym postaciom, zdjęciom i świetn ie dobranej muzyce, radzi sobie z tym wyjątkowo dobrze. Genialną ścieżkę dźwiękową do filmu st worzyli muzycy z zespołu Joywave. Wykorzystano także utwory zespołów Kopps, A Lull i The Ivorys.

Na film zapraszamy do kin od 18 kwietnia.