Kontrmanifestacja Narodowego Odrodzenia Polski nie odbędzie się w dniu Marszu Równości.

flaga tęczowaManifestacja Narodowego Odrodzenia Polski jednak się nie odbędzie w czasie i na trasie wrocławskiego Marszu Równości. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia nie wydał na to pozwolenia. To pierwsza taka decyzja od wielu lat.

Marsz Równości we Wrocławiu odbywa się w sobotę o godzinie 13 spod pomnika Bolesława Chrobrego. Wniosek o jego legalizację złożono w magistracie już kilka dni temu.

We wtorek Urząd Miasta przyjął dość ciekawy wniosek od osoby prywatnej, która chciała obok marszu równości zorganizować pikietę. Jej temat określono jako „Popularyzację zdrowego trybu życia poprzez informowanie o zaletach diety jajecznej i zachęcanie do korzystania przez mieszkańców Wrocławia z hulajnogi jako alternatywy dla transportu rowerowego”.

Ta pikieta to przykrywka kontrmanifestacji Narodowego Odrodzenia Polski, które już kilka razy chciało przeszkodzić Marsze Równości. Sami się p[przyznali, że złożyli taki wniosek.

„W sobotę wrocławskimi trotuarami i duktami przepedałują różowi terroryści. Tymczasem uczniowie liceum plastycznego z sekcji malarskiej NOP im. Austriackiego Pejzażysty przygotowali okazjonalną laurkę o długości 20 metrów. Wieść gminna niesie, że Sekcja Kuchenna NOP zbiera przed sobotą spore zapasy jajek i do tego samego zachęca wszystkich sportowców z Wrocławia. O wyższości diety jajecznej nad innymi rozpisywać się w tej sytuacji chyba nie trzeba”.

„Policja jednoznacznie stwierdziła, że istnieje realna groźba zakłócenia ładu i porządku oraz że organizacja dwóch manifestacji, których cele są przeciwne, może stwarzać zagrożenie zdrowia i życia dla ich uczestników” – mówi Julia Wach z Centrum Zarządzania Kryzysowego wrocławskiego magistratu.

Źródło: gazeta.pl