Kościół Episkopalny w Utah zadowolony z małżeństw jednopłciowych

Ksiądz kościoła Episkopalnego w UtahBiskup Scott Hayashi z kościoła Episkopalnego z zadowoleniem wypowiada się na temat legalizacji małżeństw dla par jednopłciowych. Uważa, że dzięki temu sędzia uznał godność wszystkich mieszkańców Utah.

Według biskupa wszystkie osoby, a już na pewno geje i lesbijki potrzebują nadziei, marzeń i miłości. – Świętują, gdyż teraz będą mieli dostęp do tej samej instytucji małżeńskiej co pary heteroseksualne. Geje i lesbijki są ludźmi stworzonymi na obraz Boga – mówił.

Biskup Scott wyraził także nadzieję, że w tym momencie mieszkańcy będą mogli iść do przodu, gdyż teraz wszystkie pary mają prawo do zawarcia małżeństwa. – Jesteśmy jednym narodem i jednym państwem. – mówił Scott Hayashi.

„Możemy i musimy pracować, aby stan Utah był miejscem, w którym wszyscy ludzie są traktowani z szacunkiem i godnością, gdzie Bóg jest postrzegany w obliczu każdego człowieka. Jako biskup diecezji Episkopalnego Kościoła w Utah, będę nadal zapraszać wszystkich ludzi do Kościoła Episkopalnego.”

Prokurat generalny stanu Utah już teraz zapowiedział, że odwoła się od orzeczenia, jakie wydał Sąd Federalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *