Kościół Episkopalny w Utah zadowolony z małżeństw jednopłciowych

Ksiądz kościoła Episkopalnego w UtahBiskup Scott Hayashi z kościoła Episkopalnego z zadowoleniem wypowiada się na temat legalizacji małżeństw dla par jednopłciowych. Uważa, że dzięki temu sędzia uznał godność wszystkich mieszkańców Utah.

Według biskupa wszystkie osoby, a już na pewno geje i lesbijki potrzebują nadziei, marzeń i miłości. – Świętują, gdyż teraz będą mieli dostęp do tej samej instytucji małżeńskiej co pary heteroseksualne. Geje i lesbijki są ludźmi stworzonymi na obraz Boga – mówił.

Biskup Scott wyraził także nadzieję, że w tym momencie mieszkańcy będą mogli iść do przodu, gdyż teraz wszystkie pary mają prawo do zawarcia małżeństwa. – Jesteśmy jednym narodem i jednym państwem. – mówił Scott Hayashi.

„Możemy i musimy pracować, aby stan Utah był miejscem, w którym wszyscy ludzie są traktowani z szacunkiem i godnością, gdzie Bóg jest postrzegany w obliczu każdego człowieka. Jako biskup diecezji Episkopalnego Kościoła w Utah, będę nadal zapraszać wszystkich ludzi do Kościoła Episkopalnego.”

Prokurat generalny stanu Utah już teraz zapowiedział, że odwoła się od orzeczenia, jakie wydał Sąd Federalny.