Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upomina Rydzyka: „Homoseksualizm nie jest chorobą”

Ojciec Tadeusz Rydzyk o homoseksualistachW liście do szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka napisał szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, w którym piszę, że określanie osób o orientacji homoseksualnej jako chorych jest nieuprawione, a słowa „nie zabijam chorego, ale leczę” są niezgodne z zapisami konstytucji.

KRRiT zwraca się do dyrektora Rydzyka z prośbą o „zaniechanie postaw dyskryminacyjnych, które godzą w godność innych ludzi”.

Wszystko się zaczęło 13 listopada ubiegłego roku, kiedy to na antenie Radia Maryja o. Rydzyk skomentował podpalenie tęczy na pl. Zbawiciela w stolicy podczas Marszu Niepodległości, który odbywał się 11 listopada.

Czytaj więcej: Spalona tęcza na pl. Zbawiciela podczas Marszu Niepodległości. Tak Polacy świętują ten ważny dzień.

Powiedział wtedy:  „Tęcza (…) szkoda, że to piękny znak przymierza z Bogiem – tęcza, że zawłaszczają, oddają, prawda, ludziom, którzy są chorzy, bo homoseksualizm czy lesbijstwo, czy coś, to jest choroba. Człowieka szanuję, ale choremu mówię – jesteś chory i trzeba leczyć, prawda, nie zabijam chorego, ale leczę z choroby”.

Warszawskie Forum Lewicy wysłało skargę do Krajowej Rady, w której domagało się nałożenia na rozgłośnię kary finansowej.

Dworak (przewodniczący KRRiT) w swoim liście podkreśla, że homoseksualizm już dawno został skreślony z księgi chorób decyzją Światowej Organizacji Zdrowia, a nadto dodaję, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.