Kto chce zabronić zawierania związków partnerskich w miejscach publicznych?

ślub par jednopłciowych
ślub par jednopłciowych

W Meksyku jeden z polityków zwrócił się do władz aby zakazali zawierania ślubów par jednopłciowych w miejscach publicznych. Swoją prośbę uzasadnił, tym, że taka sytuacja powoduje zaniepokojenie wśród dzieci, gdyż w tym stanie dopiero od niedawna można zalegalizować związek partnerski.

Rafael Mendoza, który jest politykiem stanu Colima stwierdził, że społeczeństwo nie jest gotowe na śluby jednopłciowe. Po ślubie Amerykanina z Meksykaninem w mieście Cuahtemoc do Mendozy zgłaszało się wiele matek ze skargami, gdyż kobiety nie wiedziały co mają powiedzieć swoim dzieciom, które widziały dwóch całujących się mężczyzn.

Innego zdania jest pani burmistrz Cuauhtemoc – Indira Vizcaino – uważa ona, że Mendoza dyskryminuje osoby homoseksualne. W mieście Cuauhtemoc zawarto już ok 35 związków partnerskich i teraz miasto stara się jeszcze o zalegalizowanie małźeństw jednopłciowych. Do tej pory tylko w Mexico City i w stanie Oaxaca dozwolone są małżeństwa jednopłciowe, a w stanie Coahuila legalne są związki partnerskie od 2007 roku.

Źródło: http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=12205