Lady Gaga bojkotuje Zimowe Igrzyska w Soczi: „Nie powinniśmy jechać na olimpiadę!”

Lady Gaga bojkotuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi 1O Igrzyskach Olimpijskich w Soczi pisaliśmy już wielokrotnie. Odbędą się one już niedługo bo na początku 2014 roku. Władimir Putin powiedział ostatnio, że „zrobi wszystko, by upewnić się, że sportowcy, kibice i inni goście będą czuć się komfortowo, bez względu na przynależność etniczną, rasową czy orientację seksualną”. Większość osób i tak jest zaniepokojona nowym anty-gejowskim prawem, które zostało uchwalone w tym roku.

Igrzyska Olimpijskie budzą wiele kontrowersji i zastrzeżeń nie tylko związanych z dyskryminacją osób homoseksualnych. Dochodzą do tego zarzuty o korupcję, oszukiwanie pracowników i generowanie olbrzymich, niespotykanych w przypadku innych olimpiad kosztów.

Dla osób, które nie są w temacie przypominamy, że w Rosji zgodnie z obowiązującym nowym, anty-gejowskim prawem, każdy kto naruszy zakaz „propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych” wśród nieletnich zostanie ukarany. Kara dla szeregowych obywateli to 4-5 tysięcy rubli (155 dolarów), dla osób pełniących funkcje publiczne to 1mln rubli (30 tysięcy dolarów). Natomiast jeżeli chodzi o cudzoziemców, poza karą grzywny i deportacją z terytorium FR można trafić do aresztu na okres do 15 dni.

Wiele organizacji LGBT apeluje do polityków, władz, działaczy społecznych i znanych osobistości o bojkot igrzysk. Wielu z nich uważa, że jeżeli sportowcy zrezygnowaliby z udziału w tych Igrzyskach, to w Rosji nie tylko zmieniłoby się prawo, ale poprawił los gejów i lesbijek.

Już wiele gwiazd wypowiedziało się przeciwko krzywdzącej osoby homoseksualne ustawie. Lady Gaga w sierpniu potępiła Rosję. Na swoim Twitterze napisała: „Używanie gazu pieprzowego przeciwko nastolatkom? Bicie? Matka Rosja?”

– Nawet kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi 2014 w Soczi, tolerancyjni Rosjanie za swoje poglądy muszą płacić kary finansowe, a nawet stają się ofiarami przemocy fizycznej i są nękani przez pełnych nienawiści bandytów – napisała Madonna.

Czytaj więcej: Madonna walczy o prawa gejów i lesbijek w Rosji.

W najnowszym wywiadzie Lady Gaga powiedziała, że w ogóle nie powinniśmy jechać na Olimpiadę. – Uważam, że w ogóle nie powinniśmy jechać na Olimpiadę. Oczywiście wiem, jak wielką pracę i wysiłek włożyli w przygotowania do niej, ale nie powinniśmy wysyłać naszych pieniędzy do Soczi i wspierać rosyjskiej ekonomii, skoro Rosja nie wspiera gejów – mówiła Lady GaGa w programie Chatty Man. Bardzo zasmucił mnie fakt, że wielu rosyjskich gejów cierpi. Cały świat wyśle tam swoich najlepszych zawodników. Myślę, że to złe i smutne. Z drugiej jednak strony jestem podekscytowana startami sportowców takich jak Tom Daley, którzy wygrają i będą świętować swoje sukcesy.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Tom Daley ostatnio wyznał w nagranym przez siebie filmie, że jest biseksualny. Zobacz: Tom Daley dokonuje swojego coming outu.

Lady Gaga bojkotuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi 2 Lady Gaga bojkotuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi 3 Lady Gaga bojkotuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi 4