Little Gay Boy – tryptyk – szczególny eksperyment filmowy

Okładka Little Gay BoyDzisiaj chcielibyśmy Wam polecić film o dość eksperymentalnej formie pt. Little Gay Boy w reżyserii Antoniego Hickling’a. Nawiązuje on do dzieł Dereka Jarmana i Petera Greenwaya. Film jest intensywny, a chwilami trochę skandalizujący.

Opis filmu

Eksperyment artystyczny. Bezkompromisowy, przekraczający, intensywny. Formą nawiązuje do legendarnego Dereka Jarmana, Petera Greenawaya i Johna Watersa.Uwaga! Ten film zawiera dosłowne sceny zachowań seksualnych oraz odniesienia do religii katolickiej i do innych wyznań. Od 18 lat.

Jean-Christophe jest synem prostytutki. Jako młodzieniec eksperymentuje ze swoją tożsamością. Przekracza kolejne granice, aż w końcu odnajduje zawsze nieobecnego ojca, o którym ciągle fantazjował. JC porusza się między brutalnością i marzeniami, spotyka demony z przeszłości i mierzy się z nimi w poszukiwaniu własnej drogi.

„Little Gay Boy – Tryptyk” składa się z trzech części. Pierwsza to „Zwiastowanie”, kolejna nosi tytuł „Little Gay Boy Chrystus nie żyje”, a trzecia to „Ostatnia wieczerza”. Druga część filmu funkcjonowała najpierw jako niezależny film krótkometrażowy, który z sukcesem prezentowany był na festiwalach na całym świecie. „Little Gay Boy – Tryptyk” to pełnometrażowa, spójna forma. Mimo niskiego budżetu, może skłaniać do różnych interpretacji, a z pewnością nie pozostawia obojętnym.

Nasza opinia

Po oglądnięciu tego filmu nie wiem co o nim sądzić. Przesycony jest symboliką, kilka scen jest naprawdę świetnych (np. ta z sielankowym piknikiem utopijnej rodziny przerwana cudzymi problemami). Aktor, który grał głównego bohatera świetnie wcielił się w swoją postać. Jego matka również była ciekawą postacią. Film na pewno zasługuje na miano bardzo odważnego filmu. Nie jest to kino komercyjne, a artystyczne, także nie każdemu może się to podobać. Ja jednak bardzo polecam obejrzeć ten film, bowiem bardzo mało jest takich produkcji.

Film można obejrzeć w serwisie OutFilm.pl.

Little Gay Boy - tryptyk 5 Little Gay Boy - tryptyk 6 Little Gay Boy - tryptyk 7 Little Gay Boy - tryptyk 8 Little Gay Boy - tryptyk 4