„Lubiewo” na deskach poznańskiego Teatru Narodowego

Lubiewo / źródło: e-splot.plMimo że od publikacji „Lubiewa” minęło już dziewięć lat to nadal wzbudza ono wiele kontrowersji. Książka Michała Witkowskiego jest uznawana za jedną z najciekawszych pozycji ostatniej dekady polskiej literatury. Nic więc dziwnego, że każda teatralna adaptacja książki również owiana jest nutą ciekawości i skandalu. Tym razem „powieść przygodowa-obyczajowa z życia cioty” zawita na deskach poznańskiego Teatru Narodowego.

Już 9 listopada o godzinie 17 poznaniacy będą mieli okazję zobaczyć „Lubiewo” w wydaniu Piotra Siekluckiego. Obsada aktorska także zachęca do zakupu biletów: Paweł Sanakiewicz (Lukrecja), Janusz Marchwiński (Patrycja), Teofil Pietroń (Śnieżka), Krystyna Czubówna (Narrator).

Dla przypomnienia dodajmy, że „Lubiewo” to bardzo specyficzna powieść o dwóch starzejących się homoseksualistach – Lukrecji i Patrycji, dla których życie straciło wszelki smak i sens. Ich życie nabiera nieco kolorytu kiedy zjawia się u nich dziennikarz i zaczyna spisywać ich życie. Utrzymana w klimacie nostalgii za czasami minionymi, opowieści Patrycji  i Lukrecji emanują ironią i sarkazmem. Całość tworzy bezprecedensową pozycję w polskiej literaturze i sztuce.