Ludzie się rodzą i umierają. Dzisiejszy wpis poświęcony jest ludziom, którzy odeszli rok temu.

Ludzie się rodzą i umierają. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest ludziom, którzy odeszli rok temu. Straciliśmy wiele wybitnych aktywistów LGBT. Umarli oni na raka, poprzez samobójstwo czy liczne morderstwa.

Poniżej przedstawiamy listę osób homoseksualnych i przyjaciół ludzi LGBT, którzy odeszli.

Jan Twardowski kiedyś napisał: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Jest w tym dużo prawdy. Pozostają po nich tylko buty, telefon, rzeczy osobiste. Nie bądź pewny że masz czas. Nikt nigdy nie wie, kiedy przyjdzie na niego kolej.

Alexey Davydov rosyjski aktywista LGBTAlexey Davydov był jednym z najbardziej znanych działaczy LGBT w Rosji. Zmarł w wieku 36 lat po długiej wyniszczającej chorobie.

Steven Rynes i Robert Smith para ze stanu Illinois

Mężczyźni po lewej Steven Rynes i Robert Smith walczyli o prawa do zawarcia małżeństwa w ich rodzinnym stanie Illinois. U Rynes’a zdiagnozowano czerniaka. Jego stan zdrowia uniemożliwił mu podróż do stanu Iowa, gdzie wzięli by ślub. Postanowili wziąć tylko związek partnerski w Illinois w styczniu. Marzyli o małżeństwie, lecz marzenie pozostało tylko marzeniem. Rynes zmarł 10 września nie mogąc poślubić miłości swojego życia.

Stephen Crohn, człowiek odporny na wirus HIV

Stephen Crohn, człowiek, który jest genetycznie uodporniony na wirusa HIV. To dzięki jemu wiemy wiele o tej chorobie. Samobójstwo popełnił w sierpniu w wieku 66 lat. Brat Stephena powiedział w wywiadzie, że Stephen widział, jak jego znajomi umierali. Przychodzili i odchodzili, a on sam żył. Nie mógł się z tym pogodzić i dlatego postanowił popełnić samobójstwo. Przeczytaj więcej o Stephenie w naszym poprzednim artykule.

José Julio Sarria

W tym roku umarł również Jose Julio Sarria (91 lat), działacz LGBT z San Francisco. Ceremonia była urządzona z przepychem. Orszak z Sarią był eskortowany przez dwa tuziny policjantów z San Francisco. Pochowany został obok Joshua Abrahama Nortona (cesarza Stanów Zjednoczonych, projektora Meksyku). Zobacz zdjęcia z pogrzebu Sarii.

Darren Manzella

Sierżant Darren Manzell służył dwie służby w Iraku. Zginął w wypadku samochodowym w pobliżu Rochester.

Sean Sasser

Sean Sasser był działaczem LGBT. Sean zmarł z powodu choroby w wieku 44 lat. Sasser był najbardziej znany z występów w MTV Real World z roku 1994, po którym zaczął umawiać się z działaczem Pedro Zamora. Ożenił się przed jego śmiercią. W 2009 roku MTV wyemitował dokument o Pedro. Współautorem scenariusza był Dustin Lance Black.