Maciej Nowak – gwiazdor nowego show Polsatu: Podrywam chłopaków i prawię im komplementy

Sławny krytyk kulinarny opowiada o swoich podbojach / Gala
Sławny krytyk kulinarny opowiada o swoich podbojach / Gala

Od pewnego czasu w telewizji Polsat puszczany jest nowy show, którego jurorem jest gej Maciej Nowak. W związku z promocją nowego show udzielił on ostatnio wywiadu dla magazynu Gala, w którym opowiada o swojej orientacji.

– Nie przeżywam mojego homoseksualizmu jakoś dramatycznie, a histeria części działaczy gejowskich czasami mnie bawi. Nie mam żadnych problemów z mówieniem o nim, z żartowaniem na jego temat. Nie zgadzam się z opiniami, które mówią, że to jest sprawa prywatna: „Bądź sobie gejem, ale to jest sprawa tego, co robisz łóżku, w swojej sypialni”. To przecież element mojego wizerunku publicznego. Tak samo jak elementem wizerunku każdego faceta w Polsce jest jego heteroseksualizm: że podrywa babki i w ogóle jest macho. A ja podrywam chłopaków i mówię komplementy fajnym facetom. Mam takie samo prawo do ekspresji mojej seksualności jak osoby heteroseksualne. Jednocześnie nie interesuje mnie ten cały wiktymologiczny performance, który uprawia większość działaczy gejowskich.

Nowak może wydawać się publicznie bardzo odważny, ale prywatnie taki nie jest. Do dnia dzisiejszego, mimo, że ma 50 lat jego rodzice nie usłyszeli o tym, że jest gejem od niego.

– Z moimi rodzicami nigdy o tym nie rozmawiałem. Wiem, że oni wiedzą, bo trudno o tym nie wiedzieć, wiem od mojej siostry, że wiedzą, wiem od moich znajomych, z którymi oni rozmawiają, że wiedzą, ale wprost nigdy o tym nie rozmawialiśmy. No, wie pan, ja mam prawie 50 lat i rozmawianie dzisiaj z rodzicami o tym, z kim się sypia… Nigdy nie padło „Jestem gejem”. To jakoś naturalnie się okazało. Mam poczucie, że ze strony rodziny dostaję ogromne wsparcie: od mamy, siostry. Mój ojciec niepokoił się pewnymi moimi wypowiedziami publicznymi, ale to wynikało z jego lęku o to, żeby mi się nic nie stało. Bo mogłem kogoś sprowokować i dostać pałą w łeb, słysząc przy okazji: „Ty pedale!”.

Niestety większość starszych gejów nie potrafi nazwać siebie gejami. Wolą tajemnicę Poliszynela i inne niedomówienia.

Maciej Nowak 2 Maciej Nowak 1