Madonna walczy o prawa gejów i lesbijek!

Madonna wspiera gejów i lesbijek w RosjiNie od dzisiaj wiadomo, że Madonna jest swego rodzaju harcerką walczącą o prawa gejów i lesbijek. Królowa popu solidaryzuje się bowiem z LGBT. Niedawno postanowiła napisać odezwę do zacofanej Rosji, szukając wsparcia w walce o prawa aktywistów z ruchu LGBT.

Madonna promuje akcję Human Rights Campaing's Love Conquers Hate55 letnia Madonna oburzona jest tym, że rosyjski rząd popiera kontrowersyjne przepisy o zakazie „propagowania nietradycyjnych związków”. Piosenkarka dołączyła więc do grupy bojkotującej zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi. – Nawet kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi 2014 w Soczi, tolerancyjni Rosjanie za swoje poglądy muszą płacić kary finansowe, a nawet stają się ofiarami przemocy fizycznej i są nękani przez pełnych nienawiści bandytów – napisała na stronie Human Rights Campaing’s Love Conquers Hate.

Madonna w dalszej części piszę, że „razem możemy ogłosić światu, że jesteśmy po stronie rosyjskich aktywistów z LGBT. Wspieramy was i razem z wami będziemy walczyć o wasze podstawowe prawa.”