Mamy kolejny coming out. Tym razem legendy łyżwiarstwa figurowego.

Brian Boitano dokonuje swojego coming outuBrian Boitano jest amerykańskim łyżwiarzem figurowym, który trzykrotnie zdobył złoto (raz na igrzyskach olimpijskich i dwa razy na mistrzostwach świata).

W otwartym liście z wczoraj piszę – Chcę być definiowany publicznie przez moje osiągnięcia. Jestem przede wszystkim amerykańskim sportowcem, dumnym z tego, że reprezentuję kraj otwarty na różnorodność i tolerancję. Jestem również synem, bratem, wujkiem, kolegą, kucharzem – i gejem. To także część mnie. Mam nadzieję, że koncentrując się na sporcie w olimpijskim duchu będziemy mogli cieszyć się z sukcesów wszelkich sportowców.

Brian ma 50 lat i został wyznaczony przez prezydenta Obamę do oficjalnej delegacji na igrzyska w Soczi w 2014 roku. W delegacji razem z Brianem pojadą inne wyoutowane sportowczynie: tenisistka Billie Jean King i hokeistka Caitlin Cahow. Wiele osób uważa, że taka decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych jest nieprzypadkowa w kontekście homofobicznego prawa zakazującego „propagandy homoseksualnej” w Rosji.