Mamy złą wiadomość. Na Syberii (Rosja) wykryto nowy szczep HIV.

Próbówka z krwią sxc.huCBN (Centrum badań naukowych) na Syberii ogłosiło w oświadczeniu, że odkryto nowy, groźniejszy szczep HIV, który rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie.

„Podtyp , znany jako 02_AG/A, został po raz pierwszy wykryty w syberyjskim mieście Nowosybirsku w 2006 roku i stanowi obecnie ponad 50 procent nowych zakażeń wirusem HIV w tym regionie” – czytamy.

Federalne Centrum do spraw AIDS twierdzi, że liczba nowych osób zarażonych wirusem HIV zwiększyła się z 2 tysięcy w roku 2007 do 15 tysięcy w 2012 roku. Specjaliści twierdzą, że nowa odmiana wirusa HIV jest o wiele groźniejsza i bardziej złośliwa od pozostałych szczepów.

Co gorsze, jego występowanie nie ogranicza się już tylko do samej Syberii, ale także zakażenie odnotowano w Czeczenii oraz w Kirgistanie i Kazachstanie.

Wirusa nie można zatrzymać. Spowodowane jest to najprawdopodobniej faktem, że w wielu z tych krajów brakuje edukacji seksualnej w szkołach, a także funduszy na badanie nowych szczepów.

4 Comments

  1. Tylko czekać aż do Polski ten szczep wirusa przyjdzie. Dlaczego ludzie, nie mogą się zabezpieczać? Przecież po kilku pokoleniach uwolnilibyśmy się od tego wirusa, a nawet jeśli nie, to nie mielibyśmy nowych zakażeń.

    1. Niektórzy po prostu o tym nie myślą i żyją chwilą. Nie interesuje ich własne zdrowie i zdrowie innych.

      1. Przestańmy się oszukiwać. Brak trwałych – kilkunasto lub kilkudziesioletnich związków wśrod gejow i lesbijek, czeste zdrady, i seks bez prezerwatywy są powszechne. Samo sie to nie zmieni. Musi zmienić styl życia.

        1. Brak trwałych związków nie jest już tylko domeną gejów, ale stał się również dość powszechny w związkach heteroseksualnych.

Comments are closed.