Marsz Równości w Poznaniu. Zbliżamy się do końca 10. Dni Równości i Tolerancji. [ZDJĘCIA]

Marsz Równości w Poznaniu 2013Dni Równości i Tolerancji w Poznaniu rozpoczęły się od 8 listopada i trwają do dzisiaj.  Przez ten czas w mieście można było oglądać różne wystawy, przychodzić na warsztaty i pokazy filmów LGBT.

– Nasz marsz to sprzeciw wobec słów, które ranią, dotykają osoby dyskryminowane. Jak powszechna jest mowa nienawiści łatwo sprawdzić, wchodząc na jakiekolwiek fora internetowe. 11 listopada w Warszawie mieliśmy dowód na to, że mowa nienawiści prowadzi do czynów. Nie zgadzamy się na to – mówiła Adrianna Sołtysiak.

Czytaj więcej: Tak świętuje Warszawa w dzień odzyskania Niepodległości.

W tym roku hasłem przewodnim podczas Marszu Równości w Poznaniu, który odbył się 16 listopada było  „Mielimy mowę nienawiści”. Uczestnicy protestowali przeciwko rozpowszechniającej się mowie nienawiści.

„Moher, pedał, asfalt. Słowa niewłaściwie stosowane zagrażają życiu i zdrowiu” – można było przeczytać na transparentach uczestników.

Organizatorzy marszu podkreślają, że w pełni popierają projekt wprowadzenia zmian do KK (kodeksu karnego), dot. ochrony przed przestępstwem z nienawiści oraz mową nienawiści.

„Chcemy, aby zabronione były nie tylko akty nienawiści na tle rasowym, narodowym, etnicznym oraz wyznaniowym, ale również orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku oraz niepełnosprawności” – powiedziała w imieniu organizatorów Renata Kin.

Policja donosi, że marsz przeszedł ulicami Poznania bez żadnych incydentów.

– Wydarzenie zabezpieczało 90 funkcjonariuszy wielkopolskiej policji. – mówi Andrzej Borowiak.

Dni Równości w Poznaniu 2013. 1

Dni Równości w Poznaniu 2013. 2

Dni Równości w Poznaniu 2013. 3

Dni Równości w Poznaniu 2013. 4

Dni Równości w Poznaniu 2013. 5

Dni Równości w Poznaniu 2013. 6

Moher, pedał, asfalt - transparent