Matka geja wystąpi w Sopocie! Przyjedzie ze swoją przystojną pociechą?

Belinda Carlisle
Belinda Carlisle

Już 22-23 sierpnia w sopockiej Operze Leśnej odbędzie się Sopot Top of the Top Festival 2013. Organizatorzy nie zapomnieli zaprosić kilka zagranicznych gwiazd i tak oto pierwszego dnia usłyszymy plejadę sław z lat 80, m.in. Opus, Helenę Vondrackovą, Ricka Astleya i Belindę Carlisle.

Belinda jest prawdziwą ikonę. Na swoim koncie ma mnóstwo przebojów, które lecą codziennie w większości stacji radiowych. Belinda jest również dumną matką geja. Mówiła o tym kilka miesięcy temu w wywiadzie dla Joan Rivers:

Mój syn wyoutował się przede mną gdy miał 14 lat. To nie była wielka niespodzianka, miałam już pewne wskazówki wcześniej – jak miał 7 lat, to osiem czy dziewięć razy musiałam iść z nim na „Upiora w operze”, więc… W każdym razie prowadziłam samochód, on siedział koło mnie i nagle: „Mamo, muszę Ci coś powiedzieć.” Od razu łzy zaczęły mu lecieć po policzkach. Tym łamiącym się głosem powiedział „Podobają mi się chłopcy”, na co ja gwałtownie przyhamowałam i zjechałam na pobocze. Musiałam ochłonąć. 90% moich przyjaciół to geje i lesbijki, a mimo to musiałam ochłonąć! „Mam syna geja” – musiałam to przetrawić. A dziś nie mogę sobie nawet wyobrazić, że mój syn mógłby być hetero!”

Syn Belindy, James Duke Mason ma w tym momencie 21 lat. Jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich działaczy LGBT, a zawodowo zajmuje się aktorstwem.