Media o Rafalala – polskiej, transseksualnej artystce

rafalalaW ostatnich miesiącach w mediach zrobiło się głośno o Ninie Kukawskiej, która woli być nazywana Rafalalą. Rafalala jest polską artystką, performerką, aktorką teatralną i autorką sztuk teatralnych. W 2010 roku w czasopiśmie Replika udzieliła obszernego wywiadu, gdzie również znajdowały się zdjęcia z rozbieranej sesji.

Całe zamieszanie wokół jej osoby zaczęło się wtedy, kiedy w serwisie YouTube pojawił się filmik wykonany przez znajomą Rafalali na którym widać jak trakseksualistka postanowiła własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, który nazwał ją „to coś”.

Ochroniarz z pobliskiego budynku nie zareagował, gdyż nie mógł opuścić osiedla. Rafalala uderzyła mężczyznę w twarz, a na pożegnanie powiedziała: „Do zobaczenia w necie”.

Następnie Rafalala została zaproszona jako gość do programu „Tak czy Nie”, w którym miała odbyć się dyskusja z Arturem Zawiszą o tolerancji dla odmienności, o agresji, która może być (lub nie) usprawiedliwioną odpowiedzią na agresję. Właściwa dyskusja nie odbyła się ponieważ Artur Zawisza – ikona polskiego Ruchu Narodowego już na samym początku nazwał Rafalalę „tym czymś” oraz „męską dziwką świadczącą usługi seksualne za 200 złotych”.

Transseksualistka nie wytrzymała. Nazwała Zawiszę „kłamcą” po czym wstała i chlusnęła mu wodą w twarz.

Kim jest Artur Zawisza? – „dla jednych nieszkodliwy nieudacznik polityczny, dla innych patriota, opoka polskości.” – czytam na mojawyspa.co.uk. Lider Ruchu Narodowego w udzielonym wywiadzie powiedział, że „Rafalala to nie człowiek (…). Tego typu dziwadło może być w jakimś reportażu po godz. 23 pokazywane”.

Dzięki zamieszaniu jakie wywołała w mediach stała się znaną i kontrowersyjną transseksualistką w Polsce. W tym momencie widać, że stara się aby słuch o niej nie zaginął. Na portalu społecznościowym regularnie zamieszcza wpisy, które później chętnie podchwytują serwisy plotkarskie. Na jednym z większych takich portali możemy przeczytać, że Rafalala piszę książkę dla dzieci by walczyć z nietolerancją. Po krytyce Wojciecha Cejrowskiego chce skupić się na edukacji najmłodszych.

– Piszę książkę dla dzieci. Od samego początku trzeba uczyć tolerancji. Jest to piękna bajka o trochę innej dziewczynce, która musi stawić czoło wyzwaniom, by być szczęśliwą. Jestem w środku pracy. Taka książką powinna znaleźć się na każdej półce w polskiej rodzinie – mówi w Pudelek.pl