Meryl Streep do polskich polityków: „Myślałam, że dogoniliście już Zachód!”

Meryl Streep o sytuacji osób LGBT w Polsce 1Od jakiegoś już czasu w polskich mediach toczy się dyskusja, która dotyczy gender, czyli po polsku mówiąc płci kulturowej. W wielu krajach ta kategoria naukowa obecna jest od 40 lat, w Polsce stała się niestety tematem kłótni polityków i księży. Wszędzie możemy usłyszeć coś o gender.

Meryl Streep otrzymała w ubiegłym tygodniu 18. już nominację do Oscara za rolę w filmie Sierpień w hrabstwie Osage. Udzieliła Gazecie Wyborczej ciekawego wywiadu, w którym opowiedziała również o dyskryminacji kobiet w przemyśle filmowym.

Czytaj więcej: W Polskim sejmie powstanie zespół przeciwko ideologi gender.

Dziennikarka, która przeprowadzała z aktorką wywiad opowiedziała jej krótko o trwającej w Polsce „krucjacie”. Streep z zaskoczeniem na twarzy odpowiedziała:

– Nie gadaj? Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym – mówiła zdziwiona gwiazda. No cóż, jako – jak to nazwałaś – ikona gender mogę powiedzieć jedynie, że ta krucjata skazana jest na porażkę.

Dziennikarka zachęciła Streep, aby ta wygłosiła krótkie przemówienia na zakończenie.

– Spróbuję. Domyślam się, że na tę krucjatę wyruszyli głównie mężczyźni, więc powiem tak:Panowie, okłamujecie się tak samo jak talibowie. Wyobraźcie sobie siebie jako drużynę sportową i rozejrzyjcie się. W pierwszym składzie macie religijnych ekstremistów. Czy naprawdę chcecie grać w tym klubie? Przyjrzyjcie się światu i kierunkowi, w którym ewoluuje. Czy naprawdę myślicie, że możecie to zatrzymać?! Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłością tego świata. Jesteśmy różni – kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali – ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie i bycia sobą. Równe szanse w pracy, miłości i swojej własnej drodze do szczęścia.Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt. Goodbye!

Niemcy nie chcą gender w szkole. Podpisują specjalną petycję, w której wyrażają swój sprzeciw wobec rządowym planom wprowadzenia do szkolnej edukacji programu genderowskiego oraz promującego homoseksualizm.

Meryl Streep o sytuacji osób LGBT w Polsce 2 Meryl Streep o sytuacji osób LGBT w Polsce 3

1 Comment

  1. Kocham Tą kobiete <3

Comments are closed.