Mężczyzna z gejowską flagą został aresztowany?

Mężczyzna z flagą LGBT zyskał poparcie na VkontakteMężczyzna, który wyciągnął flagę LGBT w Rosji ponoć został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji w sobotę.

Człowiek, który został zidentyfikowany jako Pavel Lebiediewa jest aktywistą z Voronezh (Woroneż) i protestował przeciwko dyskryminacji osób LGBT. Zdjęcia zamieszczone w tym wpisie pochodzą od Straight Alliance, która działa na rzecz osób LGBT.

Warto dodać, że w styczniu tego roku Lebiediew również został zaatakowany podczas manifestacji zorganizowanej przeciwko nowemu prawu w Rosji, który zakazuje gejowskiej propagandy. Napastnik został ujęty i skazany na karę dwóch miesięcy obozu pracy.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2013 roku prezydent Rosji Władimir Putin podpisał niekorzystną dla osób LGBT ustawę, która zakazuję promocji nietradycyjnych stosunków seksualnych wobec nieletnich. Takie posunięcie wywołało ogromne oburzenie na całym świecie. Wiele liderów największych państw na świecie (w tym Barack Obama (USA)) nie kryło swojego niezadowolenia. Co prawda wielu przywódców różnych krajów nie zjawi się na igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Soczi tego roku, lecz nie do końca możemy to uznać za bojkot igrzysk.

Władimir Putin ostatnio przyznał, że geje będą mile widziani na igrzyskach w Soczi, ale muszą „zostawić dzieci w spokoju”. Kiedy spotkał się z wolontariuszami prezydent przekonywał, że geje będą mogli się czuć swobodnie i bezpiecznie na terytorium Federacji Rosyjskiej. Dodał, że nie dojdzie do żadnych aktów dyskryminacji, lecz przypomniał, że zgodnie z obowiązującą ustawą, która zakazuję w Rosji homoseksualnej propagandy wśród nieletnich geje nie będą mogli wyrażać swojego zdania na temat praw mniejszości seksualnych wobec osób poniżej określonego wieku.