Mężczyzna z HIV prawdopodobnie zaraził 300 osób. Robił to świadomie!

David Lee MagnumPrzed sądem w stanie Missouri stanął 37-letni David Lee Magnum. Oskarża się go o lekkomyślne zainfekowanie nieznanej liczby osób wirusem HIV.

Nie uprzedzał swoich partnerów o tym, że jest zarażony wirusem HIV, bo „bał się odrzucenia”.

David Lee Magnum do policyjnego aresztu trafił 28 sierpnia b.r. po tym jak jego były partner oskarżył go o zakażenie wirusem HIV. Mężczyźni mieszkali ze sobą krótko. Dość często uprawiali sex bez zabezpieczenia. Gdy partner Davida dowiedział się o jego licznych zdradach – zakończył związek. Jego znajomy powiedział mu, że Magnum jest nosicielem HIV.

U Davida HIV zdiagnozowano stosunkowo dawno bo już w 2003 roku. Policja według wstępnych ustaleń dowiedziała się, że Magnum mógł mieć aż 300 partnerów seksualnych. A ci z kolei – nieokreśloną bliżej liczbę swoich partnerów.

Grozi mu do 15 lat więzienia za świadome narażanie partnerów na zakażenie HIV.

Może mu także grozić dożywocie, jeśli zostanie uznany za winnego zainfekowania byłych kochanków. Policja wciąż poszerza krąg przesłuchiwanych osób, ponieważ sukcesywnie zgłasza się do niej coraz większa liczba byłych partnerów seksualnych aresztowanego. Funkcjonariusze nie zdradzają, ile wśród nich osób zakażonych. – czytam w Rzeczpospolitej.

Źródło: Rzeczpospolita

1 Comment

  1. Teraz należy sobie zadać pytanie: ile kolejnych osób zaraziło tych 300 prawdopodobnie zakażonych. A to, że geje o HIV wiedzę mają i jednocześnie prezerwatyw nie stosują wiedzą wszyscy. W tych czasach jest tylko jeden najbardziej skuteczny sposób zapobiegawczy: jeden wierny partner na całe życie.

Comments are closed.