Mężczyźni ze starszymi braćmi częściej okazują się gejami? Seksuolog przeprowadził badanie!

Anthony Bogaert
Anthony Bogaert

Ponad 7 lat temu seksuolog odkrył, że mężczyźni posiadający starszych braci o wiele częściej okazują się gejami niż inni.

Badanie prowadził seksuolog Anthony Bogaert. Opublikował je w magazynie New Scientist w 2006 roku. Dowodziło, że posiadanie większej liczby starszych braci zwiększa szanse na to, że mężczyzna będzie gejem. Każdy starszy brat zwiększa na to szansę o jedną trzecią, od 3 proc. przy pierwszym synu do 6 proc. przy czwartym.

Seksuolog przebadał ponad 944 mężczyzn homoseksualnych i heteroseksualnych wliczając w to mężczyzn wychowywanych z niebiologicznymi braćmi, aby zbadać zarówno biologiczny jak i wychowawczy czynnik posiadania rodzeństwa. Wyniki jego badań jednoznacznie wskazują, że kolejność rodzenia się synów ma znaczny wpływ na ich orientację seksualną, co oznacza, że przy każdej ciąży coś zmienia się w ciele kobiety, co sprawia, że ma ona większe szanse na urodzenie syna geja.

„Tylko biologiczni starsi bracia i żadne inne cechy rodzeństwa, wliczając w to niebiologicznych starszych braci, wpływają na orientację seksualną mężczyzny, bez względu na ilość czasu spędzoną z rodzeństwem. Rezultaty te silnie wskazują na prenatalne pochodzenie braterskiego efektu kolejności urodzeń.”

Dodaję, że nigdy nie udało mu się ustalić na czym polega mechanizm efektu, czym jest i czy istnieje biologiczny czynnik procesu.

„Możliwe jest, że ma to coś wspólnego z systemem odpornościowym matki, zmianą hormonalną macicy, genami lub innymi czynnikami ciążowymi”

Zdaniem lekarza odnalezienie biologicznego mechanizmu pomoże teorii, że homoseksualizm jest wrodzony, co może przynieść pozytywne skutki społeczne.

Źródło: gejowo.pl