Michael Falenchak i Peter Nortman zostali zaatakowani w Nowym Jorku!

gayhatecrime-jpgKiedy Michael Falenchak i jego partner Peter Nortman opuścili kino Chelsea Cinemas trzymając się za ręce 14 sierpnia zostali zatrzymani na ulicy przez dwóch mężczyzn. Na początku standardowo – wyzwiska, ale po chwili zrobiło się groźniej i doszło do ataku fizycznego, do którego dołączyło potem czterech innych mężczyzn.

Falenchak powiedział, że jeden mężczyzna uderzył go w głowę kastetem. Peter skończył z siedmioma szwami ze względu na liczne obrażenia twarzy.

Lesbijka w Radzie Miasta Nowy York, Christine Quinn przeprowadziła konferencję prasową na temat ataku. Podczas swojego wystąpienia podkreślała wielokrotnie wzrost liczby ataków na tle homofobicznym, który miał miejsce tego lata.

„Jestem przerażona słysząc, że dwóch mężczyzn zostało okrutnie pobitych w Chelsea tylko dlatego, że wyglądali na gejów. Zostali zaatakowani i zwyzywani kiedy szli West 24th Street trzymając się za ręce. Tchórzliwe osoby odpowiedzialne za tę zbrodnie nie reprezentują mieszkańców Nowego Jorku a nasza społeczność nie da się zastraszyć przemocą. Największą siłą Nowego Jorku jest jego różnorodność, nie będziemy akceptować ataków przeciwko komukolwiek, z żadnego powodu.”

W tym roku został zamordowany mężczyzna (Mark Carson). Inny zaś został zaatakowany zaraz po wyjściu z baru gejowskiego. Trzech mężczyzn brutalnie potraktowała policja. W Nowym Yorku nie jest już tak bezpiecznie jak kiedyś.

Anti Violance Project i GLAAD prowadzi dochodzenie w sprawie ostatniego ataku. Kandydat na burmistrza Bill de Blasio zapewnia, że nie będzie patrzył biernie na „nienawiść w naszej społeczności”.

Źródło: Gejowo.pl