Minister Ugandy: Gwałty na lesbijkach są pożądane!

Stephen FryBrytyjski aktor i dziennikarz Stephen Fry, który w Polsce znany jest przede wszystkim z roli Melchetta w serialu Czarna Żmija przygotował program, w którym przeanalizował problem homofobii na świecie.

Stephen spotkał się z młodą lesbijką (mieszkanką Ugandy), która jako uczennica została zgwałcona. Padła ona ofiarą tzw. gwałtu korekcyjnego, którego „celem” jest przekonanie osoby homoseksualnej do mężczyzn. Wiem, że wydaję się to dziwne, ale niektórzy ludzie tak po prostu robią. Na domiar złego, podczas tego gwałtu, dziewczyna zaszła w ciążę i została zarażona wirusem HIV. Nie muszę pisać, że „gwałt korekcyjny” nie pomógł.

Fry ujawnia również wypowiedź ministra etyki i prawości Ugandy, który rzekomo miał powiedzieć, że gwałty na lesbijkach są jak najbardziej pożądane, gdyż mogę je przekonać do heteroseksualizmu.

Dodajmy, że niedawno parlament w Ugandzie zaakceptował ustawę, która zwiększa kary za stosunki homoseksualne. W niektórych przypadkach osoby, które będą miały kontakt seksualny z osobą tej samej płci mogą trafić nawet na dożywocie.

Dwie części programu Stephena Fry pt. Out there możecie obejrzeć poniżej w serwisie YouTube. Program jest w języku angielskim, ale bez problemu można włączyć tłumaczenie polskie. Zachęcam.

2 Comments

  1. Nie mogę znaleźć, co z tymi napisami, a ułatwiłoby mi to oglądanie.

    1. Cześć, musisz wejść na stronę YouTube i jeżeli oglądasz film, to na samym dole odtwarzacza masz ikonkę koła zębatego (ustawienia). Mam nadzieję, że ktoś w końcu ten film spolszczy i nie będzie już takiego problemu. Pozdrawiam.

Comments are closed.