Mocna promocja kontrowersyjnego filmu „Płynące Wieżowce”. Premiera w Polsce zaplanowana na 22 listopada

Kadr z filmu "Płynące wieżowce"Środowisko LGBT w Polsce wreszcie doczekało się pierwszego prawdziwego filmu poruszającego temat związków homoseksualnych. Do kin wchodzi bowiem film „Płynące wieżowce”, będzie można go oglądać już 22 listopada. Jak na razie towarzyszy mu bardzo mocna promocja. Film reklamują bowiem plakaty przedstawiające całującą się gejowską parę.

Film zdobył już liczne nagrody. Został doceniony między innymi na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz w czeskim East Of The West. Reżyserem obrazu jest Tomasz Wasilewski, na ekranie występuje zaś cała plejada polskich gwiazd. Matki bohaterów grane są przez Izabelę Kunę oraz Katarzynę Herman. Na wyróżnienie zasługują również zdjęcia Jakuba Kijowskiego budujące wspaniały klimat.

"Płynące Wieżowce" reż. Tomasz WasilewskiNa międzynarodowych festiwalach film cieszy się uznaniem. Na festiwalu w Nowym Jorku, został nawet uznany za jeden z najlepszych filmów powstałych na Starym Kontynencie. Jest to pierwszy taki film w Polsce. Wątki homoseksualne w polskich filmach i serialach były traktowane nieco po macoszemu. W tym filmie miłość dwóch mężczyzn i relacje między nimi zostają wysunięte na pierwszy plan.