Mugabe: „homoseksualiści powinni zgnić w więzieniu’. Partia homofoba wygrała wybory?!

Robert Mugabe (Fot. Jesse Awalt)
Robert Mugabe (Fot. Jesse Awalt)

Oficjalne wyniki głosowania nie są znane, lecz partia ZANU-PF w której na czele stoi Robert Mugabe twierdzi, że już wygrała środowe wybory parlamentarne i prezydenckie w Zimbabwe. Przeciwnicy obecnego prezydenta twierdzą, że wybory były wielkim oszustem. Sam zainteresowany Robert Mugabe w ostatnich tygodniach zapowiadał, że jeżeli ponownie zostanie prezydentem – zaostrzy prawo tak, by geje i lesbijki „zgnili w więzieniach”.

Robert Mugabe dodaje, że małżeństwa osób homoseksualnych nigdy nie zostaną przyjęte w Zimbabwe. „Po wyborach, wzmocnimy prawo, żeby było jeszcze bardziej odczuwalne dla tych ludzi. Teraz grożą im jakieś trzy miesiące w więzieniu. Powinni zgnić w więzieniu. Chcemy narodu, który oparty jest na mocnych wartościach, nie poddamy się dla pieniędzy” – mówił Mugabe.

Warto przypomnieć, że w 2006 roku Mugabe ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich dla osób homo nazwał „zagrożeniem dla ludzkości”. Dodał „Niech biali sobie to robią”. Homofob już zapowiedział, że każdy duchowny, który odważy się udzielić ślubu parze tej samej płci wyląduje w więzieniu.

Desmonda Tutu, arcybiskupa który od lat walczy o prawa ludzi LGBT Mugabe nazwał „złym, zgorzkniałym i małym biskupem”.

Źródło: queer.pl