Na Kubie parlament wdrożył zabezpieczenia przeciwko dyskryminacji osób LGBT

Marsz gejowskiPrzez weekend parlament na Kubie pracował nad ochroną osób LGBT przed dyskryminacją w miejscu pracy. Przyjął on zmiany do kodeksu pracy, które będą chronić gejów i lesbijki przed dyskryminacją.

– Teraz mamy pierwsze prawo, które będzie chronić osoby homoseksualne, w miejscu pracy. Intensywna debata parlamentarna zwróciła również uwagę na dyskryminację ze względu na tożsamość płciową – powiedział bloger Andres Duque.

Mariela Castro zaproponowała wprowadzenie zakazu dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową i zyskała poparcie wielu chrześcijańskich przywódców parlamentarnych.

Mariela Castro, dyrektorka Narodowego Ośrodka Edukacji SeksualnejMariela Castro jest córką obecnego prezydenta Raula Castro, który jest również dyrektorem organizacji CENESEX. Organizacja ta również zaproponowała zmiany w Kodeksie pracy w celu ochrony osób LGBT przed dyskryminacją ze względu na tożsamość płciową i status serologiczny.

– Każdy obywatel, który jest zdolny do pracy ma prawo, aby został zatrudniony… bez dyskryminacji ze względu na kolor skóry, płeć, wyznanie religijne, orientację seksualną, narodowość czy inne rozróżnienie – mówił Rodriquez.

Mimo, że wiele ludzi na portalach społecznościowych pochwala zmiany, to niektórzy politycy i aktywiści pozostają sceptyczni. Kubańczycy w ostatnich latach stają się coraz bardziej tolerancyjnym narodem. Na kubie nie odnotowano napadów na osoby LGBT w ostatnich latach.