Naprawdę wzruszający film, który aż kipi szczerością – „Ciastka i potwory”. Musicie go obejrzeć!

Ciastka i potwory, film gejowski 4Dawno nie oglądałem takiego filmu, w którym tak niespodziewanie pewna scena doprowadziła mnie do płaczu. Mowa tutaj o filmie z gatunku dramat-romans „Ciastka i potwory” (ang. „Monster Pies”).

Kilka słów o filmie

Akcja filmu toczy się w latach dziewięćdziesiątych na przedmieściach Melbourne. Mike chodzi do szkoły średniej. Zawsze czuł się wyalienowany i samotny. Pewnego dnia do szkoły przychodzi nowy uczeń, William. Nauczycielka angielskiego przydziela im wspólną pracę zaliczeniową. Wtedy chłopcy zaczynają zbliżać się do siebie.

Bardzo szybko odkrywają, że łączy ich coś więcej niż wspólna nauka. Nastolatkowie nie mieli łatwego dzieciństwa. Mike kilka lat wcześniej stracił brata, a William ma mamę, która po ciężkim wypadku przestała komunikować się z otoczeniem. Między chłopcami powstaje porozumienie, rodzi się przyjaźń, a także coś więcej…

Nasza opinia

Film przedstawia dwójkę młodych chłopaków, którzy jak niczym niewyróżniający się nastolatkowie chodzą do szkoły, uczą się, mają swoje problemy. W filmie bardzo dokładnie przedstawione jest budowanie relacji między dwoma mężczyznami. Wszystko zaczyna się od czegoś bardzo niepozornego, prostego. Nikt nie zdaje sobie sprawy, do czego to wszystko może doprowadzić. Mike i William zakochują się w sobie, jednakże problemy jednego z nastolatków prowadzą do tragedii. Ta scena wzruszy każdego. Reżyser odwalił kawał dobrej roboty. Sprawdziliśmy ten film i śmiało możemy Wam go polecić na najbliższy wieczór. PS. Nie zapomnijcie zaopatrzyć się w chusteczki. :)

„Ciastka i potwory” to film szczególny, godny uwagi. Widać w nim szczerość i pasję. To niezależna produkcja z niewielkim budżetem, jednak z porządnym warsztatem filmowym. Film porywa udanymi rolami młodych aktorów, a także zdjęciami i znakomicie dobraną muzyką. Całość tchnie autentyzmem, a miejscami wzrusza i to mocno.

Film będzie można obejrzeć dopiero od 13 grudnia na OutFilm.pl, jednakże warto poczekać. Już teraz zobaczcie trailer filmu.

Ciastka i potwory, film gejowski 1

Ciastka i potwory, film gejowski 6

1 Comment

  1. Do obejrzenia tego filmu naprawdę trzeba wziąć chusteczki. Ryczałem jak bóbr…

Comments are closed.