Nauczyciel został zawieszony za wyświetlanie teledysku do piosenki Same Love

Klatka z teledysku MacklemorePiosenka Same Love popiera małżeństwa jednopłciowe i równość osób homoseksualnych. Nauczyciel z Nowej Karoliny został zawieszony zaraz po tym jak pokazał grupie uczniów teledysk Macklemore’a.

Charlotte Observer komentuję tą sytuację tak, że nauczyciel podczas zajęć dotyczących teorii krytycznej nie powinien puszczać takiego materiału.

„W szkole średniej West Alexander niewłaściwy teledysk, wykraczający poza program nauczania, został pokazany w zeszłym tygodniu podczas lekcji, co wymagało podjęcia kroków dyscyplinarnych”. – powiedział Jeff Peal, kierownik szkoły.

Peal dodał również, że nauczyciel powróci do szkoły w ciągu tygodnia. Nie ujawnił jednak jego nazwiska. Piosenka Same Love przedstawia osobiste doświadczenia i odczucia heteroseksualnego rapera na temat związków i małżeństw jednopłciowych. Teledysk ukazuje życie pary mężczyzn i kończy się szczęśliwym małżeństwem.

Macklemore chciał poruszyć tematy, o których inni obawiali się mówić. Piosenka jest oparta na jego życiu. Piosenkarz miał homoseksualnych wujków i ojca chrzestnego. Artysta bardzo się bał przedstawiając im tą piosenkę.

„To oczywiście bardzo osobista piosenka i nie chciałem przekroczyć żadnych granic jeśli chodzi o ich prywatność. Ale skończyło się na tym, że zrobiliśmy im zdjęcie i użyliśmy go jako ilustracji dla tej piosenki”.

Zobaczcie teledysk na YouTube, który obejrzało już 78 milionów osób.

Źródło: gejowo.pl