Niedorzeczne cytaty o LGBT

Michele Bachmann, Tinky Winky i Jan Tomaszewski (Fot. Cezary Piwowarski.wikimedia.org.CC BY 2.5)W ostatnich czasach mogliśmy usłyszeć wiele niedorzecznych publicznych wypowiedzi pod adresem par jednopłciowych lub na temat homoseksualizmu.
Jedną z takich wypowiedzi jest stwierdzenie meksykańskiej kongresmenki Jiménez Ortiz, że: ” Małżeństwo powinno być brane pod uwagę tylko w przypadku ludzi, którzy mogą patrzeć sobie w oczy podczas stosunku seksualnego. Coś takiego nie ma miejsca w przypadku par homoseksualnych”.

Kto jeszcze ” zabłysnął”  niedorzecznymi wypowiedziami?

Nasze polskie podwórko:

Jan Tomaszewski, poseł, Polska.
” To jest gra zespołowa i ja sobie też nie wyobrażam, że podczas mojej kariery, któryś z moich kolegów był gejem. Ja bym wyszedł z takiej szatni albo zaproponował, by się przebierał gdzie indziej. Futbol jest grą męską, kontaktową i nie wyobrażam sobie, bym mógł iść z gejem po meczu do sauny”.
Jakie są obawy posła? Jego wypowiedź spowodowała dość żywą dyskusję o hemofobii w świecie sportu.

Czesław Lang, organizator Tour de Pologne, Polska.
”W polskim kolarstwie gejów na pewno nie ma. Kolarstwo wymaga wytrwałości i siły, po prostu męstwa”.
Kolarstwo jest dyscyplina sportu, która jest bardzo popularna wśród gejów. Jednak Pan Lang o tym chyba nie wie…

Ks. Dariusz Oko, duchowny, Polska.
”Widać, z jak wielkim zakłamaniem mamy do czynienia i jak bardzo temu trzeba się przeciwstawić, Jest to bardzo ważne, gdyż homoideologia ma podobne rysy jak ideologia marksistowska, na co zwracał także uwagę prof. Leszek Kołakowski.Nie można się dać temu zastraszyć”.

Tomasz Terlikowski, dziennikarz, Polska
”Już tylko te, bardzo pobieżnie, przedstawione dane pokazują, że u podstaw sprzeciwu wobec propagandy gejowskiej i potępienia aktów homoseksualnych leży miłość i troska o osoby homoseksualne. Katolik angażując się w głoszenie nauki Kościoła, sprzeciwiając się przyznaniu parom homoseksualnym uprawnień małżeństw czy jasno deklarując, co jest złem – chce pomóc osobom homoseksualnym”

Ewa Sowińska, Rzecznik Praw Dziecka, Polska.
”Zauważyłam, że Tinky Winky ma damską torebkę, ale nie skojarzyłam, że jest chłopcem. W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst (…) Poproszę moich psychologów z biura, by obejrzeli bajkę „Teletubbies” i ocenili, czy może być ona pokazywana w telewizji publicznej”.
Wypowiedź Pani Rzecznik przeszła do historii i jak wiadomo biuro jednak nie obejrzało Teletubisiów.

Podwórko międzynarodowe:

Michele Bachmann, polityczka, USA.
”Jeżeli jesteś zaangażowany w gejowski, czy lesbijski styl życia – to niewola. To osobista niewola, osobista rozpacz, osobiste jarzmo.Tu nie chodzi o nienawiść wobec homoseksualistów. Ja ich kocham!”
Ta Pani ma na swoim koncie wiele homofobicznych wypowiedzi, gdzie między innymi porównuje homoseksualność do choroby oraz dysfunkcji. Jest żoną mężczyzny, który ma swoją klinikę w której przeprowadza  terapię reparatywną. Publicyści w Stanach żartują, że mąż Michele sam jest ” nawróconym gejem” a dzięki upublicznionym informacjom pacjenta kliniki męża Michele wiadomo, że terapia w klinice polega na czytaniu Biblii i wymodleniu z siebie własnej homoseksualności.

Evo Morales, prezydent, Boliwia.
”Kurczaki, które jemy są nafaszerowane żeńskimi hormonami. Jeżeli takie kurczaki jedzą mężczyźni, ich męskość ulega dewiacjom”.
Słowa te jako tłumaczenie skąd bierze się homoseksualizm padły z ust Pani prezydent podczas międzynarodowej konferencji w boliwijskim Tiquipaya poświęconej zmianom klimatycznym.

Rick Santorum, polityk, USA.
”Nie mam problemu z homoseksualnością. Mam problem z aktami homoseksualnymi. Z aktami, które mają miejsce poza tradycyjnymi heteroseksualnymi relacjami. I to dotyczy różnych aktów, nie tylko homoseksualnych. Nie mam nic, podkreślam – nic przeciwko ludziom, którzy są homoseksualni. Jeżeli to jest ich orientacja – akceptuję ją. I nie mam problemu z kimś, kto ma inne orientacje. Pytanie jest, czy dokonują aktów tych orientacji? Więc nie chodzi o osoby, ale o ich czyny. I musimy oddzielić osoby od ich czynów”
Polityk wiele razy wypowiadał się w sposób homofobiczny a jego wypowiedzi miały podkreślić to, że Ameryka powinna być zbudowana na ”heteroseksualnych, monogamicznych, skupionych na wychowywaniu dzieci związkach”.

Źródło: http://queer.pl/news/194039/ranking-kurczaki-szatnia-i-patrzenie-sobie-w-oczy?p=5