Niemcy nie chcą gender w szkole. Podpisują specjalną petycję.

Szkoła (Fot. Deutsch.com.pl)W Badenii-Wirtembergii rodzice podpisują specjalną petycję, w której wyrażają swój sprzeciw wobec rządowym planom wprowadzenia do szkolnej edukacji programu genderowskiego oraz promującego homoseksualizm. Pod petycją podpis złożyło już ponad 65 tys. osób.

Rodzice uczniów nie zgadzają się na to, by w szkołach temat homoseksualizmu poruszany był szerzej, o czym rząd wspomniał w dokumencie pt.: „Akceptacja seksualnej różnorodności”. Jak poinformował portal Deutsche Welle – rządowy program miałby być wcielony w życie od 2015 roku.

Akcja zbierania podpisów jest mocno nagłośniona i organizatorzy wciąż sukcesywnie zbierają kolejne podpisy. Szacują, że do końca stycznia uda im się zebrać ich sto tysięcy. Rodzice sprzeciwiają się proponowanemu przez rząd programowi, gdyż odbierają go jako „pedagogiczne, moralne i ideologiczne przekształcenie duchowe w szkołach ogólnokształcących”.

Mimo ogromnego poparcia dla petycji, jeden z jej organizatorów – nauczyciel szkoły średniej w Nagold – oskarżony został przez władze oświatowe o czyn karalny i aktualnie toczy się postępowanie sądowe przeciwko niemu. Poza tym, ministerstwo kultury i oświaty twierdzi, jakoby nauczyciel dyskryminował mniejszości seksualne.

Oburzenie rodziców zaskoczyło jednak polityków rządzącej w Badenii-Wirtembergii koalicji socjaldemokratów i partii Zielonych. Według polityków SPD, „petycja przesycona jest duchem absolutnego braku tolerancji i pod względem pedagogicznym i politycznym jest totalnym dnem”.

Inne zdanie na ten temat mają zaś politycy chadecji. Oznajmili oni, że zamiast homoseksualizmu, powinno się w szkołach nauczać o sprawach takich jak normy i wartości.