Nowa gejowska mapa Pragi zawiera miejsca przyjazne osobom homoseksualnym

Prague gay mapTo już czwarte wydanie Gejowskiej Mapy Pragi GayPride.cz. Mapa ta zawiera wszystkie przyjazne miejsca dla osób homoseksualnych w Pradze. Została wydana zarówno dla Czechów jak i cudzoziemców.

Na mapie znajdziemy pełną listę gejowskich i przyjaznych osobom homoseksualnym barów, klubów, restauracji i innych lokali, coraz częściej odwiedzanych także przez osoby heteroseksualne. Dzięki mapie dowiemy się również o najważniejszych wydarzeniach LGBT przez następne kilka miesięcy. Dotychczas wydrukowano 25 tysięcy kopii ostatniego jej wydania. To jest 25 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Mapa dostępna jest również w większej ilości miejsc.

Nowa edycja ma jeszcze więcej dystrybutorów niż wcześniej. Ci, którzy chcieliby zdobyć kopię, mogą zrobić to w coraz większej liczbie punktów informacji turystycznych i w różnych popularnych miejscach odwiedzanych przez turystów dzięki Pražská informační služba (praskiemu biuru turystycznemu) – mówi Jakub Košmider, główny menadżer projektu. Wersja elektroniczna jest także dostępna online, w wersji do druku lub ściągnięcia na wszystkie rodzaje nośników (http://www.gaypride.cz/prague-gay-map).

Naszym głównym celem jest wspieranie homoseksualnej turystyki w Pradze. Każdego roku zapewniamy wsparcie medialne projektom takim jak Prague Pride, festiwal filmów gejowskich „Mezipatra” i pomagamy promować Czeskie Towarzystwo pomocy osobom chorym na AIDS i inne projekty non-profit – dodaje Košmider.

Mapa Prague Gay została wydana po raz pierwszy w 2010 roku. Od tego czasu zyskała nie tylko większą reklamę, ale zaczęła współpracę z wieloma instytucjami, komercyjnymi i niekomercyjnymi.